Správy

Košolná nechce byť trnavským satelitom: V obci pribudlo viac ako tisíc stromov

Obec Košolná je od Trnavy vzdialená iba niečo cez 10 kilometrov, ale nemá, a v budúcnosti ani nechce mať charakter satelitu krajského mesta.

Ilustračný obrázok k článku Košolná nechce byť trnavským satelitom: V obci pribudlo viac ako tisíc stromov
12
Galéria
Zdroj: TASR

Starosta Martin Halaksa povedal, že dôraz kladú na zachovanie koloritu modernej dediny, samospráva má záujem vytvárať čo najlepšie podmienky na život, aby obec rástla prirodzene a obyvatelia v nej radi bývali.

V územnom pláne Košolná nepočíta s rozsiahlymi územiami pre novú výstavbu.

Tisíc stromov

Počas posledných rokov pribudlo v intraviláne i extraviláne Košolnej okolo tisíc nových stromov. V smere na Dolné Orešany sadili vetrolam, v lokalite Vlčia jama základ budúceho lesíka, aleju od obecného úradu k priehrade.

Stromy priebežne dosádzajú, na brigády chodia seniori, poľovníci, zamestnanci obecného úradu, ale svoje stromčeky si zasadili aj miestne deti z materskej školy.

Dva kostoly

V obci majú dva kostoly a jednu vežu, ale chýbajú chodníky. Veža je na „starom“ kostole, ktorú teraz nazývajú kaplnka, nový si postavili obyvatelia hneď vedľa. Starosta chce v budovaní obce pokračovať ďalej, chodníky by sa mali dostať na rad po tom, ako dokončili vodovod a končia s kanalizáciou.

Z vlastných peňazí a s podporou štátu v uplynulých rokoch obnovili obecný úrad, kultúrny dom, dom smútku, dve bývalé školské, budovy, športový areál a brigádnicky aj krížovú cestu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Obec Košolná
12
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM