Správy

Kostol dostal po 80 rokoch vežu so zvonicou: Vysvätí ho trnavský arcibiskup

Po dvoch rokoch prác slávnostne otvoria v Trnave-Kopánke obnovený Kostol Panny Márie Pomocnice kresťanov.

Ilustračný obrázok k článku Kostol dostal po 80 rokoch vežu so zvonicou: Vysvätí ho trnavský arcibiskup
Zdroj: RKFÚ Trnava - Kopánka

Dielo rádu saleziánov Don Bosca stojí v miestnej časti už osem desaťročí, no až teraz bola k nemu pristavaná veža so zvonicou. V sobotu (21. 5.) o 10.00 h kostol vysvätí trnavský arcibiskup Ján Orosch. Informuje o tom farnosť na svojom webe.

Náročný projekt

Objekt saleziánov s priľahlým areálom bol postavený v roku 1941 ako sociálny dom s oratóriom a kostolom, pod ktorým sa nachádzala divadelná sála. Svojimi aktivitami mal slúžiť najmä mládeži najchudobnejšej štvrte Trnavy.

Pri obnove došlo k viacerým architektonickým zákrokom, pribudli nové priestory. Projekt vyšiel najmenej na 1,6 milióna eur, veľkú časť tvorila zbierka veriacich, medzi podporovateľmi bolo i mesto Trnava a Trnavský samosprávny kraj. Interiér kostola je moderný, do oltára bude vsadená relikvia blahoslaveného Titusa Zemana, saleziánskeho kňaza, ktorý pôsobil v Trnave ako pedagóg.

Prečítajte si tiež

Aj s programom

Súčasťou oslavy, ktorá sa začína v piatok popoludní mládežníckou omšou na ihrisku a ktorá potrvá do nedele (22. 5.), bude aj oslava 80. výročia prítomnosti saleziánov na Kopánke. To si pripomenú v sobotu popoludní programom pre všetky vekové kategórie, večer obnovené priestory oficiálne otvoria pre verejnosť.

V nedeľu budú sláviť sviatok patrónky kostola Panny Márie Pomocnice kresťanov dopoludňajšou slávnostnou omšou v exteriéri. Hlavným celebrantom bude provinciál saleziánov na Slovensku Peter Timko. Víkend ukončí futbalový turnaj pre mužstvá z Kopánky.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM