Samospráva

Kraj hľadá dobré príklady: Chceme byť efektívnejší v rámci EÚ

Kraj chce zefektívniť spoluprácu v rámci Európskej únie. Predseda TTSK J. Viskupič a SFPA A. Duleba podpísali v rámci toho memorandum.

Ilustračný obrázok k článku Kraj hľadá dobré príklady: Chceme byť efektívnejší v rámci EÚ
Zdroj: TASR

Memorandum o vzájomnej spolupráci na spoločnom projekte s názvom Zlepšenie európskej spolupráce vyšších územných celkov (VÚC) za účelom zefektívnenia územnej samosprávy podpísali dnes na pôde Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) jeho predseda Jozef Viskupič a riaditeľ Výskumného centra Slovenskej spoločnosti pre zahraničnú politiku (SFPA) Alexander Duleba.

Dobré príklady

TTSK chce skúsenosti centra využiť v oblastiach, ktoré považuje z hľadiska rozvoja za prioritné. „Hľadanie dobrých príkladov v iných krajoch a územných celkoch Európy bude určite veľmi prínosné. Vítame, že nám tento projekt pomôže rozšíriť kapacity v oblasti rozvíjania európskej agendy a európskej dimenzie župy. Tiež pomôže pri prenose skúseností, pri spájaní regiónov s podobnými záujmami či pri ovplyvňovaní legislatívy,“ uviedol Viskupič.

Základným cieľom projektu je podľa Dulebu zlepšenie fungovania VÚC cez vyššiu účinnosť ich európskych aktivít, a tým zvýšenie schopnosti krajov i SR ako celku presadzovať svoje záujmy na úrovni Európskej únie.

Identifikujú slabé miesta

Výskumné centrum si dalo za úlohu identifikovať slabé miesta v európskej agende TTSK a na základe tohto pripraviť podrobnú stratégiu jej rozvoja. V ďalšej fáze po audite príde na rad porovnanie s vybranými zahraničnými územnými jednotkami a na záver aktivity zamerané na prípravu podrobnej stratégie a projektového plánu a na predstavenie stratégie TTSK v Bratislave a Bruseli. Ďalším partnerom projektu bude aj Prešovský samosprávny kraj. Informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM