Samospráva

Krajskí poslanci rozhodli: Na plaváreň v Trnave odklepli stovky tisíc eur

Trnavský samosprávny kraj podporí plaváreň v areáli Materiálovotechno­logickej fakulty Slovenskej technickej univerzity.

Ilustračný obrázok k článku Krajskí poslanci rozhodli: Na plaváreň v Trnave odklepli stovky tisíc eur
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Zmenu tohtoročného rozpočtu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) odsúhlasili poslanci na svojom stredajšom (22. 6.) zasadnutí v Trnave.

V rámci nej do rozpočtu pribudlo 11,3 milióna eur. Z toho vyše päť miliónov eur TTSK použije na krytie splátok úverov, ktoré boli doteraz kryté z daňových príjmov. Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

Milióny eur

V súvislosti s rastom cien materiálov, energií a stavebných prác sa zvýši rozpočet na rekonštrukciu ciest II. a III. triedy a mostov o tri milióny eur na 18,6 milióna eur. Na dofinancovanie eurofondových projektov najmä v oblasti vzdelávania, kultúry a využívania obnoviteľných zdrojov energie pôjde ďalší milión eur.

Sumu 100 000 eur chcú vyčleniť na prípravu nových projektov debarierizácie stredných škôl, ktoré budú financované z Mechanizmu na podporu obnovy a odolnosti.

Prečítajte si tiež

Podpora plavárne

Z daňových príjmov TTSK vyčlenil aj 600 000 eur na modernizáciu plavárne v areáli Materiálovotechno­logickej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Trnave a zastrešenie mestskej ľadovej plochy v Dunajskej Strede.

„Sľúbili sme, že tieto projekty podporíme, ak uspejú vo výzve Fondu na podporu športu. To sa stalo, takže do Trnavy poputuje 400 000 eur na rekonštrukciu plavárne a do Dunajskej Stredy 200 000 eur na zveľadenie zimného štadióna,“ informoval Viskupič.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM