Júlia Vargová Správy

Kúdoly dymu pri staničnej križovatke v Trnave: Horela suchá tráva a kríky

Poslednú aprílovú stredu križovatku pri trnavskej železničnej stanici pohltil dym. Požiar sa hasičom podarilo zneškodniť za pár minút.

Ilustračný obrázok k článku Kúdoly dymu pri staničnej križovatke v Trnave: Horela suchá tráva a kríky
Zdroj: TASR

V stredu 24. apríla vystrašil okoloidúcich požiar na voľnom priestranstve neďaleko trnavskej železničnej stanice. Hasičom bol nahlásený krátko pred 17:00.

„Po príjazde hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že sa jedná o požiar suchej trávy a kríkov, ktoré boli umiestnené na betónovom stĺpe pri bytovke,“ informovala Júlia Kedrová, odborný inšpektor na Krajskom riaditeľstve Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

Kedrová ďalej dodáva, že sa v blízkosti požiaru nachádzalo osobné motorové vozidlo. To bolo vďaka rýchlemu zásahu príslušníkov Hasičského a záchranného zboru ochránené pred požiarom.

„Na lokalizáciu a likvidáciu bol nasadený jeden útočný prúd,“ ozrejmuje.

Odborná inšpektorka a ďalej dodáva, že pri požiari nebola zranená žiadna osoba. „Požiar bol ukončený krátko po 17:00,“ upresňuje. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nie je známa, incident je v štádiu zisťovania. „Na mieste udalosti zasahovali 3 príslušníci HaZZ z Trnavy s 1 ks hasičskej techniky,“ doplnila.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM