Rôzne Správy

Kvetinový záhon opäť skrášli Trojičné námestie: Kvetov bude viac než pred rokom

Šiesty záhon na Trojičnom námestí bude mať ešte viac kvetov ako vlani, vzduch nad ním ochladia zvlhčovače.

Ilustračný obrázok k článku Kvetinový záhon opäť skrášli Trojičné námestie: Kvetov bude viac než pred rokom
23
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Spolu 1480 sadeníc kvetov, o 460 viac ako vlani, bude na 220 metroch štvorcových skrášľovať celé leto vo veľkoplošnom záhone centrálne námestie v Trnave. Na jeho výstavbu, ktorá začína v týchto dňoch a mala by byť ukončená do kvetinového trhu Májový kvet, vynaloží mestská samospráva najmenej 12.900 eur.

Tradícia inštalovania takéhoto skrášlenia mesta trvá už šiesty rok.

Vzduch nad záhonom na Trojičnom námestí bude v letných horúčavách zvlhčovať a ochladzovať nové zahmlievacie zariadenie za 4163 eur. „Keď teplota ovzdušia vystúpi nad 28 stupňov, systém sa automaticky zapne a bude fungovať v minútových intervaloch s dvojminútovými prestávkami,“ uviedla Lenka Danišovičová z úseku komunálnych služieb mestského úradu.

Aby sa výsadba v záhone čím skôr zapojila a vykreslila navrhnuté farebné obrazce, tvorcovia návrhu sa tento rok rozhodli zamerať viac aj na letničky. Bude ich dovedna 1026. Použité budú begónie, krasulky, šalvie, aksamietnice, ľaliovky, tiež ozdobné trávy. V kompozícii sa uplatnia nielen farby, ale aj tvary, rôzne výšky a štruktúry rastlín. Stĺpy pergol bude ovíjať dvadsať lián.

Pripravuje sa už aj výsadba závesných kvetináčov, pyramíd a ďalších záhonov pre ďalšie časti centra, ktoré budú stáť spolu 8160 eur.

Takmer 1600 previsnutých rôznych rastlín vytvorí kvetinové „vodopády“ na Hlavnej, Kapitulskej, Hviezdoslavovej, Halenárskej, Pekárskej ulici a pri Bernolákovej bráne. Pred radnicou a na Námestí SNP rozkvitnú pyramídy begónií, nové letničky a nevšedné trvalky pribudnú aj v záhonoch za sochou M. R. Štefánika, na Trojičnom námestí a pred Katedrálou sv. Jána Krstiteľa.

Foto: ilustračné

Ako vyzeral záhon minulý rok si môžete pozrieť v priloženej fotogalérii.

OBRAZOM: Kvetinový záhon na Trojičnom námestí už začal krásne kvitnúť
23
Galéria
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM