Monika Hanigovská Rôzne

LED osvetlenie aj nasvietenie zhora: V Trnave pribudnú bezpečnejšie priechody

Viaceré priechody na frekventovaných cestách v Trnave sa dočkajú LED osvetlenia aj nasvietenia zhora. Pozrite si zoznam ulíc, kde je to v pláne.

Ilustračný obrázok k článku LED osvetlenie aj nasvietenie zhora: V Trnave pribudnú bezpečnejšie priechody
Zdroj: TASR

Mesto bude pre chodcov bezpečnejšie. Niektoré priechody na frekventovaných cestách sa dočkajú LED osvetlenia aj nasvietenia osvetlením zhora.

Mesto v tomto roku vynaložilo na zvýšenie bezpečnosti priechodov pre chodcov 100-tisíc eur. Zákazku na ktorú sa prihlásili šiesti uchádzači sa podarilo získať spoločnosti Siemens a to s cenou takmer 80-tisíc eur. Bezpečnejšie priechody budú môcť Trnavčania podľa vyjadrenia mesta očakávať na Bratislavskej ulici, Tajovského, Terézie Vansovej pri cintoríne, Tamaškovičovej a Zelenečskej.

Prečítajte si:Záujem o Trnavský rínek narastá, dôjde k zmene: Rozhodli sa ho rozšíriť!

LED osvetlenie bude signalizovať len vtedy, ak sa bude nachádzať v bezprostrednej blízkosti priechodu chodec, alebo bude stáť na tomto priechode. Osvetlenie bude zabudované priamo do vozovky a bude navyše aj nasvietené osvetlením zhora.

V súčasnosti mesto disponuje podobným prevedením napríklad na Rybníkovej, Špačinskej a niekoľko ďalších lokalitách. Podľa vyjadrenia radnice mesto počíta s úpravami v novembri.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM