Rôzne Správy

Lestibusom na Lestival: Na Zelenom kríčku bude stáť zázračná zastávka

Neobyčajná zastávka z machu a prútia bude stáť na Zelenok kríčku viac ako dva týždne. Spoje z nej povedú na fantazijný festival LEStival.

Ilustračný obrázok k článku Lestibusom na Lestival: Na Zelenom kríčku bude stáť zázračná zastávka
Zdroj: TASR

Dva týždne – od piatka 3. mája – bude stáť v Trnave na Zelenom kríčku zázračná autobusová zastávka. Postavia ju z machu a prútia v súvislosti s fantazijným festivalom LEStival, ktorý sa bude konať v neďalekej Dolnej Krupej 18. mája. Zo zastávky bude v ten deň premávať na podujatie kyvadlová autobusová doprava. Lestibus zadarmo deti a ich rodičov na podujatie privezie i odvezie v hodinových intervaloch.

Zastávku, ktorá bude obrastená vŕbovým prútím, machom, brečtanom, voňavými kvetmi a večer bude dokonca svietiť, dokončia v piatok okolo 16.00 hodiny. „Chceme motivovať návštevníkov, aby auto nechali doma. Vlani prišlo na LEStival vyše 4000 ľudí, tento rok očakávame ešte väčší záujem, tak by sme chceli, aby ľudia nemuseli riešiť parkovanie,“ uviedla organizátorka festivalu Nikola Novotová.

Dejiskom prvého fantazijného festivalu bude opäť 17-hektárový historický park pri kaštieli v Dolnej Krupej.

Vďaka výzdobe, inštaláciám a postavičkám z rozprávok Pavla Dobšinského a slovanskej mytológie sa zmení na zázračný les, ktorý otvorí bránu do sveta fantázie deťom aj dospelým.

Program je nastavený trojgeneračne, pre dospelých sú v programe koncerty skupín Čechomor, Puding pani Elvisovej, Hudba z Marsu, La Gioia, Akustika, speváčky Zuzany Smatanovej i speváka Martina Geišberga. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na divadelné a tanečné vystúpenia, čítanie, literárne besedy, tvorivé dielne, výtvarné inštalácie a bohatý sprievodný program.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM