Dominika Handzušová Rôzne

Ľudia, ktorí majú čo povedať: V Berlineri budú diskutovať Lenka Surotchak a Miro Kollár

Choices 32 v Trnave sa budú niesť v duchu témy Ľudia a ich mestá. Moderátor Ivan Ježík sa bude rozprávať s výkonnou riaditeľkou Nadácie Pontis a s primátorom mesta Hlohovec.

Ilustračný obrázok k článku Ľudia, ktorí majú čo povedať: V Berlineri budú diskutovať Lenka Surotchak a Miro Kollár
Zdroj: TASR

Nezisková organizácia Voices predstaví aj v Trnave projekt Choices – večerné rozhovory so zaujímavými ľuďmi. V Dočasnom kultúrnom priestore Berliner budú v utorok 17. februára od 18:00 hod. diskutovať Lenka Surotchak a Miroslav Kollár. Podujatie bude moderovať Ivan Ježík.

O čom budú hovoriť?

Nezávislí kandidáti v jesenných komunálnych voľbách porážali zavedené politické strany. Naplnia očakávania? Čo chceme a potrebujeme k tomu, aby sa nám v mestách dobre žilo? Kto a ako to zabezpečí? Čo v tom môže a má robiť samospráva? Má podporovať občianske iniciatívy? Aké a ako? Majú vôbec ľudia záujem niečo pre svoje mesto robiť? Majú na to priestor? Akú úlohu majú v zlepšovaní kvality života v meste spoločensky zodpovední podnikatelia a firmy? Využívajú ho? Choices nastoľuje mnoho otázok, na ktoré bude hľadať odpovede spolu s dvoma hosťami.

Motivácia k zodpovednosti

Lenka Surotchak je od roku 2003 riaditeľkou Nadácie Pontis. Ide o jednu z najväčších grantových nadácií na Slovensku. „Snaží sa motivovať jednotlivcov, komunity a firmy k zodpovednosti za seba a okolitý svet. Pod jej vedením vznikli projekty zamerané na podporu firemnej, individuálnej filantropie, dobrovoľníctva i rozvojovej spolupráce v zahraničí,“ opisuje Voices pôsobenie Lenky Surotchak.

Záujem o verejný priestor

Miro Kollár je verejnosti známy najmä ako dlhoročný predseda Rady Slovenskej televízie a neskôr Rady Rozhlasu a televízie Slovenska. Pôsobil tiež ako poradca troch ministrov kultúry. V roku 2002 viedol autorský tím Vízie vývoja Slovenska do roku 2020. „S Inštitútom pre verejné otázky spolupracoval od jeho vzniku, najmä ako vedúci projektu a editor pravidelných Súhrnných správ o stave spoločnosti. V roku 2014 bol jeho výkonným riaditeľom. S iniciatívou Lepší Hlohovec sa usiloval prebudiť záujem ľudí o verejný priestor a teraz ako primátor mesta chce byť partnerom pre všetkých, ktorí ho chcú a vedia zlepšiť,“ dôvodí Voices pozvanie primátora Hlohovca.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM