Samospráva

Máte dobrý nápad? TTSK vyčlenil 250-tisíc eur na participatívny rozpočet

Obyvatelia kraja, občianske združenia a neziskové organizácie rozhodnú o projektoch, ktoré sa budú realizovať. Trnavská župa v tejto súvislosti pripravila sériu verejných stretnutí.

Ilustračný obrázok k článku Máte dobrý nápad? TTSK vyčlenil 250-tisíc eur na participatívny rozpočet
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) spúšťa projekt participatívneho rozpočtu. Prostredníctvom neho budú môcť obyvatelia kraja, ako aj občianske združenia a neziskové organizácie navrhovať a rozhodovať o tom, ktoré projekty sa v rámci participatívneho rozpočtu v roku 2019 budú realizovať. Informoval o tom Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK.

Trnavská župa v tejto súvislosti pripravila aj sériu verejných stretnutí po celom kraji. „Na nich chceme potenciálnym záujemcom o realizáciu projektu poskytnúť všetky dostupné informácie, ako aj odporúčania ako postupovať, aby splnili všetky podmienky na to, aby projekt bolo možné realizovať,“ uviedol Vacek.

Celkovo TTSK pripravil 11 podujatí, prvé sa uskutoční 15. januára v Skalici, posledné je naplánované na 7. februára vo Veľkom Mederi.

„Bližšie informácie sú k dispozícii na webovej stránke tvorimekraj.sk. Na rok 2019 vyčlenil kraj na projekt participatívneho rozpočtu sumu 250 000 eur,“ doplnil Vacek.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM