Správy

Mesto pripravuje revitalizáciu vnútrobloku: Na názor sa bude pýtať aj verejnosti

Ďalší z trnavských vnútroblokov by mal prejsť obnovou. Svoje nápady a názor budú môcť na verejnom stretnutí prezentovať aj samotní Trnavčania.

Ilustračný obrázok k článku Mesto pripravuje revitalizáciu vnútrobloku: Na názor sa bude pýtať aj verejnosti
Zdroj: Veronika Majtánová , Mesto Trnava

„Participatívne plánovanie sa už v Trnave stalo samozrejmou súčasťou úprav verejných priestorov. Po pandemickej prestávke, ktorá verejné stretnutia s občanmi zmenila na online schôdze, mesto opäť rozbieha dialóg s obyvateľmi naživo. Rovnako to bude aj pri pripravovanej revitalizácii vnútrobloku na Šafárikovej ulici," informuje mesto Trnava.

Vyjadria názor

Pokiaľ sa chcete zúčastniť verejného stretnutia, poznačte si termín. Konať sa bude v utorok 21. júna o 17.00 hodine priamo na dvore vnútrobloku.

Záujemcovia môžu prísť diskutovať o obnove detského ihriska a celého vnútrobloku.

Prečítajte si tiež

Zverejnia dotazník

„Zástupcovia mesta sa účastníkov budú pýtať, ako by chceli tento verejný priestor využívať, ktoré aktivity by mal podporovať, aké prvky by tu nemali chýbať a čo podľa nich pomôže vytvárať prostredie pre príjemné susedské spolužitie. Želania, názory a podnety verejnosti sa tak dostanú do projektového zadania pre architektov, vďaka čomu dvor lepšie vyhovie potrebám obyvateľov danej lokality," dodala radnica.

Ako pripomenulo mesto, počas júla budú do schránok rezidentov distribuovať aj dotazník. K dispozícii bude aj jeho online verzia.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM