Samospráva

Mesto si vezme 9-miliónový úver: Na čo balík peňazí použije?

Poslanci schválili prijatie úveru vo výške 9 miliónov eur. Prvé tri milióny eur chce radnica vyčerpať do konca tohto roka.

Ilustračný obrázok k článku Mesto si vezme 9-miliónový úver: Na čo balík peňazí použije?
Foto: Monika Hanigovská / Zdroj: Dnes24.sk

Na refinancovanie investičných akcií si zoberie mesto Trnava úver vo výške 9 miliónov eur, ktorý plánuje splatiť do desiatich rokov.

Čerpanie úveru

Prvé tri milióny chce v rámci krátkodobého úveru vyčerpať do konca roka 2021, zostatok do konca roku 2023. Zámer radnice schválili poslanci na utorkovom (27. 4.) zasadnutí mestského zastupiteľstva.

Úverová zaťaženosť mesta Trnava je aktuálne na úrovni cez 18 % bežných ročných príjmov, v prípade prijatia úveru by sa zaťaženosť v roku 2023 zvýšila na viac ako 22 %.

Viac o financiách

Na čo ich mesto potrebuje?

Finančné prostriedky chce mesto použiť na spolufinancovanie kapitálových výdavkov v prípade schválenia nenávratnej finančnej výpomoci na viacero investičných akcií.

Do zoznamu investícií zaradila radnica okrem iných dlhoočakávanú rekonštrukciu Zeleného kríčka s autobusovým nástupišťom, rekonštrukciu školského areálu na Spartakovskej ulici spolu s obnovou sídliskového dvora Agátka na sídlisku Družba, výstavbu tréningového futbalového ihriska s umelou trávou v areáli TJ Slávia či umiestnenie lávky v priestore Horného rybníka v rekreačnej zóne Kamenný mlyn.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM