Správy

Mesto spustí REGULÁCIU parkovania v ďalšej zóne: Pripravuje stretnutie s obyvateľmi

Už o niekoľko týždňov mesto Trnava plánuje spustiť regulované parkovanie v ďalšej zóne, v ktorej bude spoplatnené nonstop.

Ilustračný obrázok k článku Mesto spustí REGULÁCIU parkovania v ďalšej zóne: Pripravuje stretnutie s obyvateľmi
Zdroj: Dnes24.sk , Unsplash.com

„Mesto Trnava pozýva obyvateľov ulíc Vladimíra Clementisa, Juraja Slottu a Teodora Tekela i širokú verejnosť na prezentáciu týkajúcu sa pripravovanej rezidentskej zóny R6,“ informuje mesto Trnava.

Odpovedia na otázky obyvateľov

Stretnutie sa uskutoční vo štvrtok 23. marca o 17.00 hodine v malej aule Univerzity sv. Cyrila a Metoda (miestnosť BU1) na Bučianskej 4.

Na stretnutí budú obyvateľom na otázky týkajúce sa regulácie parkovania odpovedať zástupcovia mesta.

„Hlavným cieľom je vysvetliť, ako regulácia funguje, aké sú výhody rezidentov, teda obyvateľov s trvalým pobytom v danej zóne, ako fungujú kredity pre návštevy, aké sú možnosti úhrady parkovného a podobne,“ prezradila radnica.

Prečítajte si tiež

Nonstop spoplatnené parkovanie

Mesto predpokladá, že regulácia parkovania v Zóne R6 bude spustená v apríli po dokončení dopravného značenia. Parkovanie v nej bude spoplatnené nonstop a „zaplatená úhrada v R6 umožní parkovanie vozidla aj v zónach R2 (Spartakovská), R3 (Tehelná) a v Zóne B (v rámci mesta).“

„Zóna R6 pôvodne zahŕňala iba Ulicu Vladimíra Clementisa, neskôr bola rozšírená o Juraja Slottu a Teodora Tekela. Spolu s ňou v tejto lokalite vzniknú aj nové parkovacie plochy Zóny B, kde sa platí iba v pracovných dňoch od 8.00 do 18.00 h a najvýhodnejší spôsob je úhrada cez webovú aplikáciu DataMesta – iba 20 centov na hodinu,“ dodáva mesto Trnava.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM