BTW Samospráva

Mesto spustilo registráciu do novej sezóny Trnavského bikesharingu

Jazdiť na mestských elektrobicykloch sa dá od prvého marcového týždňa

Ilustračný obrázok k článku Mesto spustilo registráciu do novej sezóny Trnavského bikesharingu
3
Galéria

V marci sa do Trnavy spolu s jarným počasím vracajú aj obľúbené zdieľané mestské elektrobicykle.

Žlto-zelená flotila, po novom už pod názvom Trnavský bikesharing, bude v novej sezóne doplnená o 38 nových kusov, ktoré zakúpilo Mesto Trnava. Spolu tak bude pre používateľov k dispozícii 118 elektrobi­cyklov. Na stanovištia v rámci mesta sa budú po zimnej prestávke vykladať postupne od 2. do 6. marca 2020.

Ako sa zaregistrovať

Záujemcovia, ktorí ešte nie sú v Trnavskom bikesharingu zaregistrovaní, si môžu vybrať z viacerých spôsobov. Zaregistrovať sa je možné osobne v Klientskom centre na mestskom úrade na Trhovej 3, online na webe bikesharing.trna­va.sk či cez bezplatnú mobilnú aplikáciu Freebike.

Používateľom zaregistrovaným v predošlej sezóne stačí zaplatiť sezónny poplatok 20 eur, čím sa ich konto aktivuje. Sezónny poplatok zároveň slúži ako kredit pri výpožičkách. Túto sumu je možné uhradiť osobne v pokladni mestského úradu, cez webovú stránku, alebo cez mobilnú aplikáciu.

Záujem je veľký

„V prvej sezóne si približne dvetisíc používateľov vypožičalo mestské elektrobicykle viac než 110 000-krát. Zvýšenie počtu elektrobicyklov pomôže k tomu, aby boli dostupnejšie, preto aj tento rok očakávame veľký záujem,“ hovorí primátor Trnavy Peter Bročka.

Koľko to stojí?

Cenník výpožičiek ostáva rovnaký ako minulý rok, prvých pätnásť minút jazdy je zdarma. Bezplatná je naďalej aj rezervácia elektrobicykla počas prvých desiatich minút, napr. pri odbehnutí do obchodu, dlhšie pauzovanie je spoplatnené.

Poplatok za vrátenie elektrobicykla mimo stanice sa mierne zvýšil na 50 centov. Naďalej je zakázané jazdiť na elektrobicykli Trnavského bikesharingu po pešej zóne na Hlavnej ulici i jazda viac než jednej osoby. K úpravám došlo aj pri zozname bikesharingových staníc či tzv. červených zón, teda miest, kde nie je elektrobicykel možné vrátiť.

Aktuálne informácie sú zverejnené na stránke bikesharing.trna­va.sk.

Cenník:

do 15 min – zadarmo

do 20 min – 0,15 €

do 30 min – 0,35 €

do 50 min – 0,50 €

do 60 min – 1 €

do 90 min – 1,50 €

do 120 min – 2,50 €

do 180 min – 5 €

viac než 180 min – 20 €

Pauzovanie výpožičiek 0 – 10 min – zadarmo

od 10 min – 0,50 €

od 20 min – 1 €

od 30 min – 1,50 €

od 40 min – 2 €

od 50 min – 2,50 €

od 60 min – 5 €

Vrátenie elektrobicykla mimo stanice jednorazový poplatok 0,50 €

Zdroj: Mesto Trnava
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM