Rôzne

Mestskí poslanci chcú mimoriadne zastupiteľstvo a prerokovanie sporu so City-Arenou

Mestskí poslanci žiadajú mimoriadne zastupiteľstvo. Tí kritizujú postup Bročku v prípade súdnej žaloby so spoločnosťami City-Arena a City-Arena PLUS.

Ilustračný obrázok k článku Mestskí poslanci chcú mimoriadne zastupiteľstvo a prerokovanie sporu so City-Arenou
Foto: Dominika Handzušová

Jedenásť poslancov naprieč všetkými poslaneckými klubmi sa podpísalo pod návrh na zvolanie mimoriadneho Mestského zastupiteľstva (MsZ) v Trnave. Jediným bodom programu má byť prerokovanie aktuálneho sporu mesta Trnava so spoločnosťami City-Arena, a.s., a City-Arena PLUS, a.s.

Poslanci kritizujú postup primátora Petra Bročku, ktorý neinformoval poslanecký zbor a nemal jeho mandát na podanie súdnej žaloby o určení vlastníckeho práva k nehnuteľnostiam. Okresný súd túto žalobu zamietol.

Na čo poukazujú poslanci

Poslanci v návrhu uviedli, že doteraz boli informovaní predovšetkým od protistrany, prípadne prostredníctvom informácií zo sociálnej siete a médií. Poukazujú, že trnavské MsZ je zastupiteľským zborom obce, ktorému je ako jedinému vyhradené určovať zásady hospodárenia a nakladania s majetkom obce, schvaľovať najdôležitejšie úkony týkajúce sa tohto majetku a kontrolovať hospodárenie s ním. V záujme minimalizovať ďalšie škody na majetku mesta iniciovala skupina poslancov zvolanie mimoriadneho MsZ.

Informoval o tom Rastislav Mráz (KDH), predseda poslaneckého klubu Naše mesTTo, ktorý je jedným z kandidátov na primátora Trnavy a protikandidátom súčasného primátora.

Podľa hovorcu mesta Trnava Pavla Tomašoviča radnica bude postupovať v tejto veci v zmysle zákona, ktorý určuje pri splnení podmienok zvolať mimoriadne zastupiteľstvo do 15 dní od podania.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM