Monika Hanigovská Rôzne

Milovníci zlatistého moku si prídu na svoje: V našom meste vypuknú Slávnosti piva

V Trnave potečie pivo potokom. Ochutnať sa bude dať viac ako 100 druhov zlatistého moku a k tomu je pripravený aj zaujímavý program.

Ilustračný obrázok k článku Milovníci zlatistého moku si prídu na svoje: V našom meste vypuknú Slávnosti piva
Zdroj: Dnes24.sk

Milovníci zlatistého moku, máte sa na čo tešiť. Trnavská 13 a mesto Trnava pozývajú na dvojdňovú akciu s názvom Slávnosti piva 2017.

Podujatie otvorí svoje brány v sade Antona Bernoláka v dňoch 18. – 19. augusta. Pivné slávnosti si tak budete môcť vychutnať v piatok od 15.00 do 23.00 hod. a sobotu od 10.00 do 23.00 hod.

Pivo aj jedlo

Návštevníci budú môcť ochutnať viac ako sto druhov piva. A na svoje si prídu aj milovníci jedla, tešiť sa môžete na všakovaké chutné pivné špeciality a pochutiny k pivu, ktoré zaplnia vaše žalúdky. V ponuke však nebude chýbať napríklad ani tradičný guláš, cigánska, či podplamenník.

V spoločnosti kráľa Žigmunda

Slávnosti piva prinesú do sadu Antona Bernoláka aj kus dávnej histórie nášho mesta. Pripomenieme si totiž udalosť, ktorá siaha až do roku 1419, kedy dostalo mesto Trnava od kráľa Žigmunda výsadu variť a predávať pivo.

Táto spomienka bude konkrétne v podobe obnovy tzv. varečného práva, keď sa na podujatí slávnostne nareže pivný sud. Ako uvádza organizátor akcie, stane sa tak v spoločnosti zástupcu trnavskej radnice a kráľa Žigmunda. Slávnostné narezávanie sa uskutoční v druhý deň akcie, v sobotu o 14.00 hod.

O hudobný program sa postarajú kapely On the Road (vystúpenie sa uskutoční 18. augusta) a Trio Acoustic (vystúpenie sa uskutoční 19. augusta), akciou bude sprevádzať moderátor a DJ Slávo Dratva. Na svoje si prídu aj naši najmenší, pre ktorých bude pripravený skákací hrad.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM