Správy

Môžu prenášať ochorenia: V troch okresoch kraja je potrebné vykonať deratizáciu

Regionálny úrad verejného zdravotníctva nariadil v troch okresoch Trnavského kraja veľkú deratizáciu.

Ilustračný obrázok k článku Môžu prenášať ochorenia: V troch okresoch kraja je potrebné vykonať deratizáciu
Zdroj: TASR

Termín od 3. apríla do 7. mája určil Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Trnave samosprávam, fyzickým i právnickým osobám v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany pre jarnú celoplošnú deratizáciu. Informoval o tom na svojom webe.

Kde prebehne deratizácia?

V danom čase sú subjekty povinné v objektoch, určených na podnikanie, v školách, zdravotníckych zariadeniach, bytových a polyfunkčných domoch, v reštauráciách, v areáloch živočíšnej výroby i potravinárskej výroby, skládkach komunálneho odpadu a ďalších vykonať opatrenia na predchádzanie vzniku a šíreniu prenosných ochorení prostredníctvom hlodavcov.

Objekty, v ktorých sa bude deratizácia vykonávať, musia byť aj upratané, zbavené materiálov a nečistôt, prispievajúcich k množeniu škodcov.

Prečítajte si tiež

Môžu prenášať ochorenia

Premnoženie škodcov, predovšetkým potkanov, myší a krýs je problémom aglomerácií na jar i na jeseň. Dochádza k zamoreniu najmä suterénnych a pivničných priestorov objektov.

Škodcovia môžu byť príčinou ohrozenia verejného zdravia rôznymi prenosnými ochoreniami.

Termín stanovuje RÚVZ podľa znalostí o ich reprodukčnom cykle. Celoplošný výkon deratizácie má zabezpečiť likvidáciu škodcov na čo najväčšom území a má zabrániť migrácii škodcov z ošetrených objektov do objektov, ktoré neboli ošetrené prípravkami proti škodcom, určenými na tento účel.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM