Rôzne Správy

Na Gymnáziu Jána Hollého sa začne variť: Vypomôžu študenti, budúci kuchári

Na Trnavskom gymnázium sa budú opäť vydávať obedy. Vypomôžu študenti odborného výcviku.

Ilustračný obrázok k článku Na Gymnáziu Jána Hollého sa začne variť: Vypomôžu študenti, budúci kuchári
Zdroj: TASR

Študenti odborného výcviku budú dočasne variť pre študentov Gymnázia Jána Hollého v Trnave. Na škole nefunguje kuchyňa od začiatku uplynulého týždňa, kedy päť zo šiestich kuchárok zostalo práceneschopných.

Poukázali tak na preťaženosť, keď šestica pracovníčok pripravovala obedy pre 500 gymnazistov a 200 obedov odoberala ešte Obchodná akadémia v Trnave.

Riaditeľ gymnázia Ľudovít Vaněk o probléme nedostatku pracovníkov vedel, nedokázal však zabezpečiť prijatie jednej chýbajúcej pracovnej sily.

"Výpadok za práceneschopných vyriešil Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vlastnými personálnymi kapacitami – prostredníctvom študentov odborného výcviku,"informoval hovorca TTSK Patrik Velšic.

Začnú od 2. októbra

„Môžem potvrdiť, že od utorka 2. októbra je prevádzka kuchyne zabezpečená a bude fungovať v štandardnom režime,“ povedal Peter Beck, poradca predsedu TTSK pre vzdelanostný región. V rámci praktického výcviku budú budúci kuchári pomáhať pri príprave stravy pre žiakov gymnázia. Ide o dočasné riešenie a TTSK sa bude snažiť systémovo riešiť nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily na trhu práce.

Pripravujú opatrenia

„V prvom rade sme museli zabezpečiť pre našich študentov stravu. Toto sa nám podarilo. Aktuálne pripravujeme opatrenia, najmä v oblasti mzdového ohodnotenia, ale aj zapojenia duálneho vzdelávania tak, aby boli stredné školy schopné zabezpečiť poskytovanie služieb v rámci vlastných kapacít,“ doplnil Beck.

TTSK je regiónom s nízkou nezamestnanosťou a trpí nedostatkom kvalifikovanej pracovnej sily. Tento fakt sa odráža na schopnosti obsadzovať podobné pracovné pozície a udržiavať dlhodobú personálnu stabilitu v stravovacích zariadeniach.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM