Monika Hanigovská Kultúra Rôzne

Na Katarínke sa oslávi Noc kostolov: Večerné sprevádzanie, koncert a výhľad z veže

Podujatie Noc kostolov „ožije“ aj na obľúbenej Katarínke. Za svetla fakieľ a sviečok zažijú návštevníci i nočnú prehliadku s historickým výkladom.

Ilustračný obrázok k článku Na Katarínke sa oslávi Noc kostolov: Večerné sprevádzanie, koncert a výhľad z veže
3
Galéria
Zdroj: OZ Katarínka

Na obľúbenom mieste mnohých turistov ale aj pútnikov sa bude konať podujatie s názvom No kostolov. Reč je o Katarínke, na ktorej onedlho odštartuje tamojšie podujatie. Organizátori pripravili pre návštevníkov bohatý program.

Spolu s Katarínkou budú v piatok večer, 25. mája organizovať podujatia aj ďalšie kostoly a dobrovoľnícke iniciatívy, z rôznych oblastí Slovenska.

Zaujímavý program

„Katarínkovci pripravujú pre širokú verejnosť zaujímavý program, medzi ktorým nebude chýbať svätá omša, komorný koncert, ako aj nočné sprevádzanie. Podujatie zaháji o 20.00 hod. práve svätá omša, po ktorej sa bude pokračovať koncertom komornej hudby v podaní Sláčikového kvarteta ZOE,“ informovali nás organizátori podujatia.

Medzi múrmi kostola zaznejú diela Antonia Vivaldiho, Giulia Cacciniho, Tomasa Albinoniho, či J. S. Bacha.

Zdroj: TASR

Za svetla fakieľ a sviečok

„Po koncerte sa môžu prítomní návštevníci ponoriť do ticha, či vychutnávať pokojnú atmosféru, za svetla fakieľ a sviečok. Od 22.00 hodiny je naplánované sprevádzanie po ruinách s historickým výkladom,“ informujú ďalej organizátori podujatia.

V prípade priaznivých podmienok, bude v ten istý deň podujatia (piatok, 25. mája) verejnosti nakrátko sprístupnená aj veža.

Ako ďalej dodávajú organizátori podujatia, výstup na vežu bude možné absolvovať do začiatku sv. omše. Organizátori podujatia odporúčajú záujemcom informovať sa už vopred o podmienkach pre výstup na webovej stránke.

OBRAZOM: Atmosféra na minuloročnom podujatí Noc kostolov na Katarínke
3
Galéria
Zdroj: OZ Katarínka

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM