Dominika Handzušová Rôzne

Na letné teplá zabudnite: Na Trnavu udrie mráz, meteorológovia dokonca vydali výstrahu

Oficiálne už odštartovala jeseň a s ňou prichádza aj typické počasie. Na letné teplá teda zabudnite, namiesto toho prevetrajte svoje šatníky a hľadajte teplé oblečenie. Teploty padnú a dokonca náš okres varujú pred prízemným mrázom.

Ilustračný obrázok k článku Na letné teplá zabudnite: Na Trnavu udrie mráz, meteorológovia dokonca vydali výstrahu
Zdroj: Webnoviny.sk

Ešte nedávno sme sa slnili na letných terasách, teraz meteorológovia dvíhajú vyrovný prst pred mrazmi. Pre trnavský okres vydali výstrahu prvého stupňa.

Tohtoročný september má naozaj mnoho tvárí. Príjemne slnečné dni striedajú búrky s výdatnými dažďami, ktoré postavili do pozoru aj hasičov. Teraz dokonca Trnavu čakajú aj mrazy. Nevyspytateľná jeseň ukazuje svoju ďalšiu podobu. Čísla na teplomeroch pôjdu prudko dolu a túto noc nás podľa meteorológov môžu potrápiť aj mrazy.

„V okrese Trnava sa vo výške 5 cm nad povrchom miestami očakáva dosiahnutie minimálnej teploty vzduchu 0 – – 5 °C,“ uvádzajú meteorológovia na stránke SHMU. Takýto prízemný mráz podľa nich predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre teplomilné rastliny. Výstraha pre náš okres platí od utorka 22:00 hod. do stredy 8:00 hod.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM