Samospráva

Na pešej zóne v Trnave nastali zmeny: Namiesto kovových krytov zelená tráva!

Kovové kryty okolo novovysadených stromov na zrekonštruovanej pešej zóne v Trnave vydržali dva roky. Teraz ich radnica vymenila za zelenú trávu.

Ilustračný obrázok k článku Na pešej zóne v Trnave nastali zmeny: Namiesto kovových krytov zelená tráva!
Zdroj: TASR

Vypočula tak sťažnosti občanov, že v zime a daždi boli klzké a mohli spôsobiť pády. Postupne by mali byť zeleným trávnikom obkolesené všetky stromy v centrálnej mestskej zóne.

Podľa hovorcu mesta Pavla Tomašoviča by sa mali úpravy dočkať parkové plochy v centre mesta. „Aby sme dosiahli prijateľnú klímu, hlavne v letnom období,“ povedal Tomašovič. Podmienky pre prácu chce samospráva vylepšiť aj na budove mestského úradu na Trhovej ulici, ktorú pri hlavnom vstupe už niekoľko rokov skrášľuje pavinič trojlaločný. Teraz pribudne lanový systém, po ktorom sa bude šplhať do výšky vlkovec veľkolistý s efektnými listami v tvare srdca.

Rastlina na budove dokáže zlepšiť ovzdušie, znížiť spotrebu energie na vykurovanie o päť percent, alebo znížiť teplotu vo vnútorných priestoroch počas horúčav. Kým sa poriadne zakorení a začne rásť, očakávaný efekt pomôžu vytvoriť kvitnúce popínavé letničky.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM