Samospráva

Na rozvoj Trnavského kraja pôjdu stovky tisíc eur: Župa vybrala prvých 12 projektov

Z nového fondu na rozvoj Trnavského kraja rozdelila župa prvé granty. Sumu 300-tisíc eur si rozdelí 12 projektov.

Ilustračný obrázok k článku Na rozvoj Trnavského kraja pôjdu stovky tisíc eur: Župa vybrala prvých 12 projektov
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) vyhodnotil prvé kolo premiérového ročníka výzvy na predkladanie žiadostí o podporu z Fondu na rozvoj Trnavského kraja. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

Z celkového objemu 450 000 eur, ktoré sú vyčlenené na túto výzvu, bolo v prvom kole rozdelených 300 000 eur.

Podporené projekty

„Úspešne sme uviedli nový fond, ktorý je nástrojom na podporu rozvoja a propagácie kraja. Vyhodnotili sme prvých 72 žiadostí o grant. Spolu 12 projektov bolo podporených sumou od 12 000 do 60 000 eur. Ponúkajú riešenia zlepšujúce kvalitu života a turizmu v jednotlivých regiónoch. Podporená bude aj práca s mládežou a spoločnosťou, ale aj adaptáciou na zmeny klímy. V druhom kole je pripravených ešte 150 000 eur,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Finančne podporili projekty, aktivity, akcie a činnosť organizácií a obcí s celoregionálnym a nadregionálnym charakterom.

Ide napríklad o rekonštrukciu synagógy v Šaštíne-Strážach, rozvoj vzdelávania žiakov s poruchou autistického spektra v Trnave, realizáciu vodozádržných opatrení v parku v Kráľovom Brode či projekt neformálneho vzdelávania stredoškolákov.

Prečítajte si tiež

Záujem je veľký

V prvom kole doručili 75 žiadostí, z ktorých tri nesplnili administratívne podmienky. Hodnotiaca komisia posudzovala 72 žiadostí, v rámci ktorých bol požadovaný objem finančných prostriedkov takmer 2,7 milióna eur.

Zoznam posúdených žiadostí v prvom kole i elektronický formulár na podanie žiadosti v druhom kole je dostupný na webovej stránke trnava-vuc.sk.

Termín ukončenia druhého kola zberu žiadostí je 31. augusta. Minimálna výška grantu je 10 000 eur.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Zo Slovenska

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM