Webnoviny - Rôzne

Najväčšie kúpalisko v Trnave je vypustené

Kúpalisko Kamenný mlyn na okraji Trnavy má vypustenú vodu, jeho prevádzkovateľ Peter Pejkovič čaká na lepšie počasie.

(WEBNOVINY) – V tejto sezóne zaznamenal len deväť dní vhodných na kúpanie, počas ktorých prišlo približne 13 tisíc ľudí.

Pejkovič hovorí, že dobrá sezóna je vtedy, keď príde aspoň 30 tisíc návštevníkov. Za veľmi dobrú považuje takú sezónu, počas ktorej predá aspoň 40 tisíc vstupeniek. V posledných troch rokoch však taká nebola. Ľudia sú podľa neho na teplotu náročnejší ako v minulosti.

"Pre súčasných ľudí 27 stupňov už nie je vhodná teplota na kúpanie. Skutočne si ľudia zvykli na tridsiatky a nad tridsať stupňov, a vtedy idú na kúpaliská,“ povedal dlhoročný prevádzkovateľ kúpaliska v Trnave. Podobná situácia s návštevnosťou je aj na druhom trnavskom kúpalisku Castiglione, ktoré prevádzkuje mesto prostredníctvom svojej Správy kultúrnych a športových zariadení.

Kúpalisko Kamenný mlyn s dennou kapacitou 2 200 ľudí má rovných štyridsať rokov, jeho vlastníkom je mesto Trnava. Samospráva v správe o využívaní športových areálov sebakriticky priznáva, že kúpalisko je zastarané a jeho technológia nevyhovujúca. Podnikateľ Peter Pejkovič má kúpalisko v prenájme.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM