Dominika Handzušová Rôzne

Najvyhľadávanejšie miesta Slovákov na Google? Červený Kameň sa prebojoval do TOP 10!

Vyhľadávač Google pozná väčšina používateľov internetu. Firma pravidelne zverejňuje rebríčky najvyhľadávanejších slov, ktoré do vyhľadávacieho políčka zadali samotní užívatelia služby. Internetový gigant Google prezradil, o ktoré miesta na Slovensku je najväčší záujem.

Ilustračný obrázok k článku Najvyhľadávanejšie miesta Slovákov na Google? Červený Kameň sa prebojoval do TOP 10!
Zdroj: TASR

Bez internetu si dnes nedokážeme predstaviť život. Na globálnej počítačovej sieti nakupujeme, inšpirujeme sa, vyhľadávame recepty a komunikujeme s priateľmi. Internet sa stal obľúbeným miestom pri plánovaní výletov. Svoje o tom vie aj internetový gigant Google, ktorý záujemcom o cestovanie poskytuje svoje mapy a panoramatickú službu Street View.

Stále viac užívateľov internetu vyhľadáva svoju cieľovú destináciu práve cez obľúbený vyhľadávač. „Internet je dôležitým nástrojom rozvoja turizmu a Slováci ho využívajú v plnej miere, čo potvrdzuje štatistika, že iba 2% Slovákov vyhľadáva a nakupuje hotelové pobyty bez použitia internetu. Na druhej strane až 95% vyhľadáva informácie o hotelových pobytoch online. Keď sa Slováci rozhodujú, kam vycestovať, jediným ďalším relevantným zdrojom informácií mimo internetu sú odporúčania rodiny, priateľov a známych (38 %),“ informuje Google Slovensko.

Firma priniesla zaujímavé údaje. Aké cieľové destinácie vyhľadávajú Slováci najčastejšie? Google zverejnil rebríčky v kategóriách „prírodné krásy a kultúrne pamiatky“, „zábava a oddych“ a „najpopulárnejšie Street View zábery Slovenska v špeciálnych zbierkach na Mapách Google“.

V kategórii zábava a oddych sme najviac vyhľadávali Aquapark Tatralandia, Letisko M.R. Štefánika a Jasnú v Nízkych Tatrách. Najpopulárnejšími zábermi v službe Street View sa stalo Popradské pleso, Aquapark Tatralandia a Vysoké Tatry.

Svoje zastúpenie v rebríčkoch majú aj Malé Karpaty. Hrad Červený Kameň bol 4. najvyhľadá­vanejšou destináciou v kategórii „prírodné krásy a kultúrne pamiatky“. Na čele kategórie sa umiestnil Spišský hrad, Bojnický zámok a tretí skončil Slovenský Raj.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM