Správy

Námestie bude zdobiť tradičný vianočný stromček: Privezú ho z Modranky

Vianočný strom privezú na Trojičné námestie z Modranky. Zatiaľ rastie v areáli základnej školy.

Ilustračný obrázok k článku Námestie bude zdobiť tradičný vianočný stromček: Privezú ho z Modranky
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

V piatok 11. novembra privezú do Trnavy vianočný strom. Pätnásť metrov vysoký smrek pichľavý z miestnej časti Modranka dorazí na Trojičné námestie v dopoludňajších hodinách. Informovala o tom hovorkyňa mesta Veronika Majtánová.

Poteší návštevníkov

Tohtoročný trnavský vianočný strom rastie v areáli základnej školy na Ulici Ivana Krasku už vyše 25 rokov, zo statických dôvodov však nemôže na svojom mieste zostať.

„Svoju púť ukončí veľkolepo ako dominanta vianočnej výzdoby, ktorá bude tešiť tisícky Trnavčanov aj návštevníkov mesta,“ uviedla hovorkyňa. Mesto v tomto roku zverejnilo výzvu, aby sa prihlásili majitelia stromov, ktoré by vyhovovali kritériám na vianočný strom.

Prečítajte si tiež

Tu neparkujte!

Z dôvodu prevozu tohto nadrozmerného nákladu je potrebné, aby obyvatelia v noci z 10. na 11. novembra neparkovali na Štefánikovej ulici. Rezidentom s parkovaním vo dvore bude vjazd umožnený. Dopravné obmedzenia budú ukončené ihneď po prevoze stromu.

Ako doplnila Majtánová, advent v Trnave sa začne 25. novembra a potrvá do 23. decembra. „Po pandémii si sviatočnú atmosféru v Trnave užijeme naplno, nebudú chýbať vianočné stánky a bohatý program,“ dodala.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM