Správy

Nemocnica sa pripravuje na druhú vlnu: Očakáva dodávku ďalších pľúcnych ventilácií

Fakultná nemocnica (FN) Trnava je pre druhú vlnu pandémie COVID-19 pripravená izolovať kliniku infektológie a v prípade potreby reprofilizovať pre pacientov s týmto ochorením ďalších viac ako 200 lôžok iných pracovísk.

Ilustračný obrázok k článku Nemocnica sa pripravuje na druhú vlnu: Očakáva dodávku ďalších pľúcnych ventilácií
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

„V prípade nárastu hospitalizovaných pacientov na COVID-19 budeme postupovať v súlade s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva Trnava,“ uviedol hovorca nemocnice Matej Martovič.

Klinika infektológie FN je jediným lôžkovým zariadením svojho druhu v Trnavskom kraji, v súčasnosti má vyčlenenú pre pacientov s COVID-19 jednu časť, kde je deväť lôžok.

V prípade potreby klinika poskytne aj ďalšie svoje lôžka, ktorých je spolu 32. Nemocnica aktuálne disponuje 42 pľúcnymi ventiláciami, pričom očakáva dodávku ďalších týchto zariadení.

Od začiatku pandémie vo FN hospitalizovali 28 pozitívnych pacientov, z nich jeden zomrel.

Aktuálne k strede máme hospitalizovaných troch pozitívnych pacientov a jedného s podozrením na ochorenie,“ uviedol Martovič.

Ak sa situácia bude s ochorením COVID-19 zhoršovať, nemocnica pristúpi opäť k zákazu návštev. Postaví triediaci stan pred areálom nemocnice, ako to bolo pri prvej vlne a vytvorí aj ‚červený urgent‘ pre pacientov s podozrením na ochorenie.

„Fakultná nemocnica Trnava má zabezpečený dostatok osobných ochranných pomôcok a vytvára ďalšie zásoby,“ dodal Martovič.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM