Monika Hanigovská Rôzne

Nenechajte si to ujsť: 5 najzaujímavejších článkov týždňa z Trnavy

Je tu nedeľa a to je ten správny čas sa obzrieť za končiacim sa týždňom. Tu je 5 najzaujímavejších správ, ktoré sme počas neho na našom portáli priniesli.

Ilustračný obrázok k článku Nenechajte si to ujsť: 5 najzaujímavejších článkov týždňa z Trnavy
Zdroj: TASR

Venuše z Trnavy

Úlomky sošiek žien, pochádzajúce z obdobia mladšej doby kamennej – neolitu, objavili archeológovia v Trnave na pozemku na Štefánikovej ulici, kde má už čoskoro vyrásť polyfunkčný objekt. Ide o nateraz najstaršie výtvarné prejavy, aké sa na území Trnavy našli. Pozrite si unikátny objav z Trnavy.

Lákavá dedinka

Leží len pár kilometrov od Trnavy. A pri jej návšteve ľudia môžu objavovať rôzne zaujímavosti. Reč je o obci, ktorá dokáže potešiť návštevníkov v každom ročnom období. Zoznámte sa so zaujímavou dedinou, v ktorej sa nachádzajú gigantické stromy, kaštieľ i krásny park.

Zaujímavosť na našom námestí

Chodíme po ňom doslova denne, no možno ani netušíte, čo znázorňuje. Cez týždeň okolo prechádzajú často napríklad pracujúci Trnavčania. Cestu však využívajú aj deti do okolitých škôl. V Trnave vás môže totiž upútať ružovkastý pás na Námestí sv. Mikuláša. O čo vlastne ide?

Medailová žatva

V Košiciach sa konali Majstrovstvá Slovenskej republiky v Taekwon-Do I.T.F. Súťažilo sa v technických zostavách, v športovom boji, v silovom prerážaní a v špeciálnych kopoch. Do metropoly východu zavítalo viac ako 100 súťažiacich z desiatich klubov Slovenska. Naše mesto zastupovalo 12 taekwondistov z klubu Taekwon-Do Hwa-rang Trnava. Na Majstrovstvách Slovenskej republiky sa im podarila krásna medailová žatva!

Ďalšie archeologické objavy

Podľa slov radnice archeologický výskum, ktorý sa uskutočňuje na Námestí SNP oproti budove okresného súdu, priniesol mimoriadne zaujímavé výsledky, ktoré predstihli očakávania odborníkov. V meste sa podarilo odkryť stredovekú cestu a to aj so stratenými konskými podkovami. To však ešte nie je všetko!

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Trnavy a okolia

Foto: TASR

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM