Správy

Nespokojní Modrančania na nohách: Podvečer pre kamióny blokovali cestu

Nespokojní obyvatelia Modranky, miestnej časti Trnavy, v piatok od 17. hodiny zablokovali cestu kamiónom.

Ilustračný obrázok k článku Nespokojní Modrančania na nohách: Podvečer pre kamióny blokovali cestu
Zdroj: TASR

Protestovali tak voči narastajúcemu počtu prechádzajúcich vozidiel a nečinnosti mestského úradu, ktorý nie je podľa nich dostatočne aktívny pri plánovaní budúcej obchádzkovej komunikácie pre tamojší priemyselný park. Sedem desiatok ľudí chodilo celú hodinu po priechode pre chodcov, čo zastavilo niekoľko desiatok kamiónov v ich ceste.

„Nákladné autá stáli a čakali od križovania Diaľničnej a Seredskej ulice smerom ponad diaľnicu D1. Ku konfliktom medzi vodičmi a obyvateľmi Modranky nedošlo, protest bol pokojný, dozorovala ho polícia,“ informoval TASR jeden z účastníkov protestu.

Nespokojnosť obyvateľov Modranky pramení v jazde kamiónov, ktoré zásobujú obchodné centrum na konci Seredskej ulice alebo parkujú na vyhradených plochách priemyselného parku. Modrančania žiadajú vybudovanie samostatnej komunikácie, ktorá by Modranku obišla.

V danom úseku bola pred časom znížená maximálna povolená rýchlosť, čo ale považujú obyvatelia za nedostatočné opatrenie. Podľa trnavskej radnice sa pripravuje verejné obstarávanie na projektanta. Po vyhotovení dokumentácie pre územné rozhodnutie môže byť spustené vykupovanie pozemkov pod plánovanou samostatnou komunikáciou.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM