Rôzne Správy

Nevšedná svetelná šou: Na priečelie divadla premietnu detské návrhy

Počas Trnavskej noci zážitkov vznikne spojením detského talentu a moderných technológií originálny mapping – zobrazenie 3D obrazu na divadlo.

Ilustračný obrázok k článku Nevšedná svetelná šou: Na priečelie divadla premietnu detské návrhy
3
Galéria
Zdroj: Lovely Experience

Do všetkých trnavských škôl rozposlali organizátori festivalu Lovely Experience špeciálne makety trnavského divadla. Deti ich môžu vymaľovať podľa svojich predstáv a 300 najlepších bude použitých na premietanie na fasádu.

Festival sa uskutoční v centre Trnavy na Trojičnom námestí v sobotu 25. mája.

„Z vyfarbených makiet, ktoré nám školy doručia, vyberieme najoriginálnejšie. Vďaka špeciálnej technológii ich po zotmení zobrazíme v krátkych sledoch za sebou na priečelí,“ opísal organizátor festivalu Matúš Izakovič. Podľa neho chceli tento rok zapojiť do festivalu aj trnavskú verejnosť. „Deti sa takto budú môcť pred veľkým publikom popýšiť svojím talentom. Myslíme si, že to pre ne bude dobrý pocit, vidieť svoju tvorbu autenticky zobrazenú na historickej budove,“ dodal.

Festival Lovely Experience spája moderné technológie a výnimočné ľudské výkony. „Návštevníci si vychutnávajú svetelné inštalácie, trnavská mestská veža sa stáva premietacím plátnom, ľudia tancujú na námestí, a predsa nikoho nerušia, pretože hudba hrá do blikajúcich slúchadiel, ktoré majú na ušiach,“ uviedol Izakovič.

Vrcholom podľa neho bude tento rok audiovizuálna šou, do ktorej sa zapoja desiatky umelcov od tanečníkov cez spevákov, hudobníkov a artistov.

Do Trnavy zavíta aj svetový dídžej Richard Durand z Amsterdamu. Lákadlom Lovely Experience sú aj interaktívne inštalácie. Návštevníci sa vďaka hmatu a svojej šikovnosti stávajú ich súčasťou. Určené sú pre všetky vekové kategórie od detí až po dospelých. „Náš festival sme pomenovali aj Trnavská noc zážitkov a už teraz vieme, že v sobotu 25. mája si ľudia tých zážitkov domov odnesú neúrekom,“ dodal za organizačný tím Izakovič.

Na fasádu trnavského divadla premietnu tristo farebných podôb
3
Galéria
Zdroj: Lovely Experience
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM