Rôzne Správy

Neznámy vírus na Strednej priemyselnej škole v Trnave: Ochorelo vyše sto študentov

Cez sto študentov Strednej priemyselnej školy v Trnave ochorelo zatiaľ na neznámy vírus. Prejavuje akútnymi žalúdočnými problémami.

Ilustračný obrázok k článku Neznámy vírus na Strednej priemyselnej škole v Trnave: Ochorelo vyše sto študentov
Zdroj: TASR

Viac ako sto študentov Strednej priemyselnej školy v Trnave ochorelo zatiaľ na neznámy vírus, ktorý sa prejavuje akútnymi žalúdočnými problémami. Štyria sú hospitalizovaní v trnavskej nemocnici. Vo štvrtok sa preto riaditeľ školy Ľudovít Šimun rozhodol zrušiť pre všetkých 635 žiakov vyučovanie a na piatok 29. marca vyhlásil mimoriadne riaditeľské voľno.

Vedenie školy i zdravotníci predpokladajú, že štyri dni budú stačiť na zamedzenie ďalšieho prenosu.

Podľa Šimuna sa epidémia šíri od začiatku tohto týždňa v jednej triede, kde je v súčasnosti z 31 žiakov chorých 19. Postupne sa ochorenie rozšírilo po škole ďalej. Ochoreli však iba študenti, z 56-členného pedagogického zboru sú chorí len štyria učitelia a z ostatného personálu ešte menej. Škola podľa platných pokynov prizvala Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave. „Po preskúmaní situácie bola vylúčená salmonela, ktorá má podobné príznaky, avšak s horúčkou, ktorá teraz u našich detí prítomná nie je,“ povedal riaditeľ školy. Podľa inštrukcií robia v priestoroch školy protiepidemio­logické opatrenia.

RÚVZ Trnava by mal mať vo štvrtok popoludní výsledky laboratórnych analýz príčin ochorenia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM