BTW Samospráva

Nie, neskúšajte to. Filtračný stan pri nemocnici neslúži na testovanie koronavírusu

Stanom povinne prechádzajú pacienti, ktorí idú na vyšetrenie alebo iný zákrok do nemocnice.

Ilustračný obrázok k článku Nie, neskúšajte to. Filtračný stan pri nemocnici neslúži na testovanie koronavírusu
4
Galéria
Foto: Peter Bestvina / Zdroj: Dnes24.sk

Na mestskom parkovisku na Dohnányho ulici pri Fakultnej nemocnici Trnava stojí v týchto dňoch hygienický filtračný stan.

„Tento stan slúži na prevenciu a ochranu personálu, ako aj pacientov. V stane sa nerealizujú testy na ochorenie COVID-19.“, informoval za nemocnicu referent pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič.

„Prosíme verejnosť, aby nechodili do stanu s cieľom testovať sa na prítomnosť nového koronavírusu, nie je na to určený. Cez stan musia prejsť všetci pacienti, ktorí idú na vyšetrenie alebo iný zákrok do nemocnice.“

Úloha stanu

V stane každému pacientovi zmerajú telesnú teplotu a pacient podpíše čestné vyhlásenie, že nemá cestovateľskú anamnézu a neprišiel do kontaktu s osobou, ktorá bola v zahraničí.

Každý pacient po prejdení cez kontrolný stan dostane potvrdenie. Bez neho by pacienta príslušný lekár v nemocnici nevyšetril. Výnimku tvoria tehotné ženy a rodičky, tie cez stan prechádzať nemusia.

„Stan je v prevádzke od 8.00 do 20.00 h. Po tomto čase bude telesná teplota pacientom meraná na urgentnom príjme, kde podpíšu aj čestné vyhlásenie. Cez filtračný stan po 20.00 h musia prejsť aj pacienti, ktorí idú na ambulantnú pohotovostnú službu,“ doplnil Martovič.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM