Lucia Lauková Správy

Noc múzeí a galérií v Trnavskom kraji: Tešiť sa môžete na výstavy aj PREHLIADKY

Do Noci múzeí a galérií sa opäť zapojí aj Trnavský kraj. Návštevníci sa môžu tešiť na výstavy, workshopy aj komentované prehliadky.

Ilustračný obrázok k článku Noc múzeí a galérií v Trnavskom kraji: Tešiť sa môžete na výstavy aj PREHLIADKY
Zdroj: Západoslovenské múzeum v Trnave

Župné múzeá a galérie sa aj v tomto roku v sobotu 18. mája 2024 a v nedeľu 19. mája zapoja do jubilejného 20. ročníka podujatia Noc múzeí a galérií. Počas dvoch dní budú pre návštevníkov pripravené prehliadky aktuálnych výstav ako aj workshopy a komentované prehliadky.

„Najbližší víkend je v kultúrnych inštitúciách na celom Slovensku významnejší ako ostatné, preto som rád, že do obľúbeného podujatia Noc múzeí a galérií sa zapojili aj všetky župné. Múzeá a galérie v Trnavskom kraji pripravujú množstvo nových výstav a aktivít počas celého roka a počas podujatia to bude ešte zaujímavejšie. Chceme návštevníkom všetkých vekových kategórii ukázať, že kultúra je pestrá, obohacujúca a rozvíja náš pohľad na svet,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že vstupy do múzeí a galérií budú počas podujatia bezplatné.

Prečítajte si tiež

Komentované prehliadky

Záhorská galéria Jána Mudrocha v Senici v sobotu 18. mája 2024 od 13:00 do 21:00 hodiny pripravila individuálne prehliadky aktuálnych výstav Prítomnosť neprítomného a Po stopách umenia s Jánom Mudrochom.

Popoludní sa môžu návštevníci tešiť na workshop so sochárom Miroslavom Trubačom, na ktorom si bude možné vytvoriť svoju vlastnú sochu. Pre malých návštevníkov pripravila galéria na nedeľné popoludnie tvorivé dielne.

Večerný program

V Západoslovenskom múzeu v Trnave je pripravený program v sobotu 18. mája od 17:00 hodiny. Pripravené sú komentované prehliadky priestorov, zoologické bádanie, či detský tvorivý kútik. Pri príležitosti Noci múzeí a galérií bude do večerných hodín pre návštevníkov sprístupnený Kostol Nanebovzatia Panny Márie. Sprístupnené budú v podvečerných hodinách aj priestory Múzea knižnej kultúry. Od 17:00 hodiny je pripravená komentovaná prehliadka výstavy s názvom Osemnáste storočie obrazom i slovom. V Dome hudby Mikuláša Schneidera Trnavského sa bude od 18:00 hodiny čítať úryvky z knihy Úsmevy a slzy v podaní Simony Jurčovej.

Program na sobotný večer pripravilo aj Vlastivedné múzeum v Galante. Návštevníci sa môžu od 17:00 hodiny tešiť na vernisáž výstavy s názvom Nie je stolička ako stolička. Na nej si budú môcť pozrieť, ako vyzerala ambulancia zubného lekára v druhej polovici 20. storočia. Zároveň budú do 22:00 hodiny sprístupnené priestory múzea.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Mohlo by vás zaujímať

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM