Futbal

Nová posila Spartaka: Je to veľký klub, budem sa snažiť v ňom zodrať trenky

Druhým futbalistom, ktorý tento týždeň pribudol do kádra Spartaka Trnava sa stal 22-ročný Jakub Krč.

Ilustračný obrázok k článku Nová posila Spartaka: Je to veľký klub, budem sa snažiť v ňom zodrať trenky
Zdroj: TASR

Ľavého obrancu si vyhliadol tréner Ricardo Chéu, ktorý ho viedol v minulej sezóne v Senici.

„Moje prvé dojmy sú fantastické. Je to pre mňa výzva, Spartak je veľký klub a budem sa snažiť v ňom zodrať trenky. Trnava má vynikajúce podmienky, chalani v kabíne sú super a veľmi sa teším na spoluprácu. Okrem Vojta Vorla, ktorý prišiel rovnako so mnou, poznám z pôsobenia v Senici Marka Tešiju a Filipa Dangubiča. Väčšinu ostatných poznám zo vzájomných zápasov,“ povedal po podpise zmluvy pre klubový web.

Krč sa už teší na úvodný zápas v červeno-čiernom drese: „Nemôžem sa dočkať derby zápasu so Slovanom. Všetci spoločne chceme tento zápas dobre zvládnuť a planiť cieľ, ktorým je prvá šestka.“

Futbal Slovensko: viac aktuálnych správ z futbalu

„Teším sa z príchodu tohto mladého slovenského futbalistu, o to viac, že Jakubove priezvisko bolo s trnavským klubom spojené už v minulosti prostredníctvom jeho otca. Prajem mu v Trnave veľa športového šťastia, výhier a radosti,“ povedal športový riaditeľ Spartaka Trnava Andrej Kostolanský.

Otec Jakuba Krča Peter v sezóne 1996/1997 pôsobil v trnavskom drese pod vedením Karola Peczeho. Jakub Krč je odchovancom senického futbalu, za ktorý nastupoval v lige už od roku 2015.

Dovedna odohral napriek mladému veku 75 ligových zápasov. V tej aktuálnej sezóne odohral za Senicu počas jesene 7 zápasov a do Trnavy prichádza na prestup.

Sledujte nás aj na našom Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Trnavy a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM