Správy Samospráva

Novinka vo vakcinačných centrách: V Trnavskom kraji sa očkuje už aj Pfizerom

Počas prvého májového víkendu začali v krajských vakcinačných centrách očkovať aj Pfizerom. Vakcínu dostali ľudia nad 60 rokov.

Ilustračný obrázok k článku Novinka vo vakcinačných centrách: V Trnavskom kraji sa očkuje už aj Pfizerom
Zdroj: TASR/Radovan Stoklasa

Trnavský samosprávny kraj (TTSK) pokračoval v očkovaní proti ochoreniu COVID-19 aj počas prvého májového víkendu, keď sa vo veľkokapacitných očkovacích centrách v Trnave, Dunajskej Strede a Skalici zaočkovalo 7 419 ľudí. Informovalo o tom komunikačné oddelenie TTSK.

Počet zaočkovaných

Od konca februára sa v centrách zriadených samosprávnym krajom zaočkovalo takmer už 62 000 obyvateľov. V sobotu (1. 5.) sa v troch očkovacích centrách premiérovo podávala vakcína od Pfizer/BioNTech.

Dostalo ju 5 076 záujemcov vo veku viac ako 60 rokov, z toho v Dunajskej Strede 1 836, v Skalici 1 380 a v Trnave 1 860.

V nedeľu (2. 5.) bolo podaných 2 343 vakcín od spoločnosti AstraZeneca.

„Základným zadaním je zvládnuť pokračovanie vakcinácie prvou dávkou vo vysokých počtoch a zároveň držať vysoké percento preočkovaných ľudí. Som preto veľmi rád, že sme v krajských veľkokapacitných očkovacích centrách tento víkend premiérovo použili vakcíny od Pfizer. Popri tom pokračujeme v podávaní vakcíny od AstraZeneca, a to už aj jej druhej dávky,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Viac o koronavíruse

Problémy s SMS správami

Samospráva pred víkendom zaznamenala problém s odosielaním SMS správ s miestom a termínom podania druhej dávky vakcíny od AstraZeneca.

Tie neboli zo strany Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) adresované všetkým čakateľom na preočkovanie pre chybný formát telefónnych čísel v databáze. Kraj problém urgentne riešil v spolupráci s centrom v priebehu piatka (30. 4.).

„Prihlasovanie sa na očkovanie v krajských veľkokapacitných očkovacích centrách prešlo od februára tohto roka rôznymi fázami. Štát by sa mal zaoberať správnosťou údajov vo svojich databázach,“ doplnil Viskupič.

Hľadajú dobrovoľníkov

Spolu s očakávaním vyššieho počtu a typu dostupných vakcín TTSK pripravuje zriadenie ďalších očkovacích centier. Na zabezpečenie plynulosti očkovania hľadá dobrovoľníkov s vekom nad 18 rokov.

Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier v kraji sú dostupné na špeciálnej stránke zdravazupa.sk/ko­rona/#ockovani­e.

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM