Dominika Handzušová Futbal

O pohár predsedu ObFZ Trnava deväť tímov: Istotu majú Madunice, Dechtice a Koplotovce

Halový turnaj, ktorý spestruje zimnú prestávku súťaží pod Oblastným futbalovým zväzom Trnava, opäť prešiel zmenou. Na pätnástom ročníku o pohár predsedu zabojuje hneď deväť tímov.

Ilustračný obrázok k článku O pohár predsedu ObFZ Trnava deväť tímov: Istotu majú Madunice, Dechtice a Koplotovce
Zdroj: Dnes24.sk

Z troch najvyšších súťaží vzídu šiesti účastníci. Na turnaj sa dostanú prvý a druhý celok Oblastných majstrovstiev, Oblastnej súťaže „A“ a Oblastnej súťaže „B“. III. trieda „A“ a III. trieda „B“ bude mať len jedného zástupcu, jesenného majstra. Deviatym účastníkom bude Výber ObFZ Trnava.

Tento tím bude aj obhajovať minuloročné prvenstvo. Vo finále pred rokom porazil Malženice 4:2. Turnaj sa odohrá opäť v Mestskej športovej hale v Trnave, v sobotu 10. januára.

Víťazom Koplotovce

V uplynulom víkende sa odohralo záverečné kolo jesennej časti v III. triede „B“. Ostáva dohrať odložený zápas, ktorý však už tabuľku výrazne neovplyvní. Jesenným majstrom sa tak stal TJ Slovan Koplotovce s trojbodovým náskokom pred Šterusmi. O tomto postavení vlastne rozhodol len ich vzájomný zápas.

S istotou aj Madunice a Dechtice

V ďalších súťažiach ešte ostávajú do konca jesennej časti dve kolá, no dva tímy už majú istotu polovičného titulu a zároveň teda účasti na turnaji. V Oblastnej súťaži „A“ sú to Dechtice, o druhú miestenku sa pobijú Biely Kostol (25 bodov), Bohunice „B“, Bučany, Voderady (všetci 24) a Bohdanovce (23). Oblastnú súťaž „B“ ovládli Madunice, o druhú miestenku zabojujú Borovce (27), Dubovany (26), Pečeňady (25), Šípkové (24) a Dolný Lopašov (26/-3).

V najvyššej súťaži, Oblastnom majstrovstve, je ešte všetko otvorené. Veľká bitka sa strhne medzi Siladicami (32), Leopoldovom (31) a Drahovcami (30). Teoretickú šancu majú ešte aj Zeleneč a Zavar (oba 25). Až posledné kolá rozhodnú aj v III. triede „A“. Aktuálne majú Smolenice (22) bod a zápas k dobru pred druhými Bíňovcami (21), šancu budú mať aj Naháč (20), Trstín (19), Dolné Dubové a Malženice „B“ (oba 18).

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM