Správy

Obmedzenia počas cyklistického šampionátu: Viaceré ulice uzavrú

Spoločné majstrovstvá Slovenskej a Českej republiky v cestnej cyklistike prinesú do trnavských ulíc okrem hviezdneho obsadenia aj komplikácie.

Ilustračný obrázok k článku Obmedzenia počas cyklistického šampionátu: Viaceré ulice uzavrú
12
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk

Výrazné dopravné obmedzenia sa počas spoločných majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike dotknú v Trnave obyvateľov ulíc Hlboká a Špačinská. Šampionát sa začne vo štvrtok 27. júna, pričom v tento deň povedie trať mimo mesta. Trnavčania športové zápolenie naplno zažijú počas víkendu 29. a 30. júna. Trasa pretekov povedie v sobotu a nedeľu cez Špačinskú a Hlbokú ulicu, ktoré budú už od piatka 28. júna úplne uzavreté pre parkovanie.

Počas pretekov, čiže v sobotu 29. júna od 7.00 do 18.00 h a v nedeľu 30. júna od 10.00 do 17.00 h budú úplne uzavreté aj pre dopravu.

Uzavretá bude tiež križovatka Rybníkovej s Bučianskou. Na dodržiavanie uzávierky bude dohliadať polícia s dobrovoľníkmi. Informuje o tom web mesta Trnava. V tejto súvislosti bude pozmenená i štandardná dopravná situácia na uliciach priľahlých k Špačinskej. Z úseku Špačinská – Hajdóczyho sa z lokality automobilisti dostanú von cez Cukrovú ulicu, z časti Špačinská – Hliny povedie obchádzková trasa smerom k Tescu cez Okružnú, prípadne Oblúkovú ulicu. Všetky zmeny i obchádzkové trasy budú riadne vyznačené dopravnými značkami.

Organizátorom šampionátu je Slovenský zväz cyklistiky v spolupráci s mestom Trnava a Trnavským samosprávnym krajom. Viac informácií o spoločných majstrovstvách SR a ČR v cestnej cyklistike možno nájsť na webe majstrovstvac­ctrnava.sk.

Foto: ilustračné

Počas cyklistického šampionátu budú v uliciach Trnavy obmedzenia pre motoristov
12
Galéria
Foto: Júlia Vargová / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM