Samospráva

Obyvatelia VŠETKÝCH okresov môžu prihlasovať projekty: Rozdelia si štvrť MILIÓNA eur!

Štvrtý ročník participatívneho rozpočtu, ktorého zmyslom je finančne podporiť občianske a komunitné projekty vo všetkých okresoch kraja, spustil Trnavský samosprávny kraj (TTSK).

Ilustračný obrázok k článku Obyvatelia VŠETKÝCH okresov môžu prihlasovať projekty: Rozdelia si štvrť MILIÓNA eur!
Zdroj: Mesto Topoľčany

Občianske združenia a fyzické osoby môžu svoje nápady prihlásiť do 31. októbra. „O rozdelení štvrť milióna eur medzi kreatívne a verejnoprospešné projekty budú môcť rozhodovať aj obyvatelia kraja. Miernymi zmenami prešli zásady a výzva participatívneho rozpočtu. Pripravili sme ich v spolupráci s aktivistkami, ktoré zvíťazili v Kiratone s nápadom na zlepšenie kvality projektov,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Stretnutia v obciach a mestách

Počas septembra a októbra sa uskutoční 14 koordinačných stretnutí v mestách a obciach so záujemcami o finančný príspevok na realizáciu projektov. Prvým mestom je Skalica, kde sa stretnutie uskutočnilo v pondelok 12. septembra.

Zoznam stretnutí, ako aj výzva spolu so zásadami sú zverejnené na webovej stránke www.tvorimekraj.sk. Záujemcovia tam nájdu dokumenty na prihlásenie projektov a aktuálne informácie o štvrtom ročníku rozpočtu.

Prečítajte si tiež

Maximálne 5-tisíc eur

„Projekty budú hodnotené v rámci verejných deliberatívnych fór, ktorých váha v rozhodovacom procese je 50 percent. O druhej polovici podpory nápadov rozhodnú obyvatelia kraja v elektronickom hlasovaní. To sa uskutoční na prelome decembra a januára. Víťazné projekty sa budú realizovať na budúci rok, pričom každý z nich podporíme sumou do výšky 5-tisíc eur,“ uviedol koordinátor rozpočtu Jakub Sejna.

Za predchádzajúce tri ročníky bolo prerozdelených celkovo 750-tisíc eur a zrealizovalo sa 167 projektov.

V hlasovaní verejnosti bolo odovzdaných celkovo 161-tisíc hlasov. V treťom ročníku participatívneho rozpočtu bolo podporených 54 projektov, ktorých realizácia aktuálne prebieha.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne témy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM