Správy

Očkovanie AstraZenecou v Trnavskom kraji pokračuje: Vakcínu pichli tisíckam ľudí

Počas uplynulého víkendu sa nechalo vakcínou AstraZeneca zaočkovať vyše 7-tisíc ľudí v Trnavskom kraji.

Ilustračný obrázok k článku Očkovanie AstraZenecou v Trnavskom kraji pokračuje: Vakcínu pichli tisíckam ľudí
7
Galéria
Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Vo veľkokapacitných očkovacích centrách Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) sa proti ochoreniu COVID-19 zaočkovalo počas uplynulého víkendu (17. – 18. 4.) prvou vakcínou AstraZeneca 7 205 ľudí. TASR o tom informovalo komunikačné oddelenie TTSK.

Z toho v Dunajskej Strede ich bolo 1 716, v Skalici 1 298 a v Trnave 4 191. Medzi zaočkovanými bolo aj 300 obyvateľov kraja s ťažkým zdravotným postihnutím alebo diagnózou, ktorí sa registrovali do krajskej databázy cez portál cakarentt.sk.

Kapacity sa naplnili

„Kapacity na uplynulý víkend sme naplnili po tom, čo ministerstvo zdravotníctva znížilo vekovú hranicu na 40 rokov. Od polovice februára sme zaočkovali už viac ako 48 000 ľudí. Očkovanie považujeme za najbezpečnejší a najefektívnejší spôsob, ako sa čo najskôr môžeme vrátiť k bežnému životu,“ uviedol predseda TTSK Jozef Viskupič.

Čakáreň na očkovanie

Registrácia cez centrálny formulár je otvorená pre všetkých záujemcov vo veku od 40 do 59 rokov. Cez cakarentt.sk sa na očkovanie môžu prihlásiť ľudia „s vekom najmenej 18 rokov a s ťažkým zdravotným postihnutím, alebo so závažnou, respektíve stredne závažnou chorobou významne zvyšujúcou riziko závažného priebehu ochorenia COVID-19, ktorí pochádzajú z Trnavského samosprávneho kraja“.

Očkovanie na Slovensku

Očkovanie v teréne

V piatok (16. 4.) samospráva spustila aj výjazdovú očkovaciu službu. Spočiatku budú prostredníctvom nej zaočkovaní klienti a zamestnanci zariadení sociálnych služieb.

Následne aj imobilní obyvatelia a seniori, ktorí budú vybraní v spolupráci so všeobecnými lekármi a starostami. Informácie o očkovaní, ako aj mapy očkovacích centier v kraji sú dostupné na stránke zdravazupa.sk/ko­rona/#ockovani­e.

Ako vyzerá očkovanie v teréne, si môžete pozrieť v galérii!

Foto: ilustračné

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Viac o opatreniach

Prvá mobilná "vakcína" je v Trnavskom kraji
7
Galéria
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM