Zuzana Vajayová Krimi

Drogový díler skončil v rukách polície

Policajti z Galanty vykonali na základe operatívneho rozpracovania domovú prehliadku pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti a zadržali muža podozrivého z dílerstva.

Predviedli tiež piatich konzumentov drog. Informoval TASR hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trnave Michal Hanus.

„Prehliadku vykonali 8. júna vo večerných hodinách v jednom z domov na Nemocničnej ulici v Galante. Zaistený bol sušený rastlinný materiál, semiačka, injekčná striekačka s bielou kryštalickou látkou, zatavené injekčné striekačky a digitálna váha,“ konštatoval hovorca s tým, že predbežnou expertízou časti zaistených vecí polícia zistila, že ide o metamfetamín a marihuanu.

Podľa Hanusa až komplexná expertíza zistí, aké množstvo jednorazových dávok by sa zo zaisteného množstva dalo vyrobiť. „Vyšetrovateľ obvinil 25-ročného muža z Galanty z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi a spracoval podnet na väzobné stíhanie,“ uviedol. Dodal, že v prípade dokázania viny hrozí mužovi za tento skutok trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM