Peter Sýkora Iné športy

Holyfield a Botha sa stretnú v súboji o šampióna v ťažkej váhe WBF

Holyfield chce nasledovať Tomi "Kid" Kovácsa. Usiluje sa o získanie titulu šampióna Organizácie WBF v ťažkej váhe. Šampiónom v poloťažkej váhe sa v decembri stal práve Tomi.

Americký boxer Evander Holyfield vyzve v súboji o titul majstra sveta v ťažkej váhe organizácie WBF Francoisa Bothu.
Organizátori duelu, ktorý sa uskutoční 16. januára na štadióne Nelsona Mandelu v ugandskej Kampale, vo štvrtok informovali o podpise kontraktov. Súboj by sa podľa predpovedí organizátorov mal odohrať pred zrakmi 80.000 divákov.
Holyfield (bilancia 47 víťazstiev, 10 prehier a dve remízy) sa naposledy predstavil v ringu v decembri 2008, keď na body podľahol ruskému obrovi Nikolajovi Valujevovi v súboji o majstra sveta organizácie WBA.
Štyridsaťsedemročný Američan dúfa, že prípadným víťazstvom by mohol dostať šancu bojovať o titul v prestížnejšej organizácii. Holyfieldov súper, úradujúci šampión z Juhoafrickej republiky, má na konte takisto 47 víťazstiev a o jednu remízu viac. Počas profesionálnej kariéry ho doteraz zdolali iba Mike Tyson, Lennox Lewis, Vladimir Kličko a Michael Moorer.
Organizácia WBF (World Boxing Foundation) je známa aj slovenským priaznivcom boxu. Jej úradujúcim šampiónom v poloťažkej hmotnosti je od decembra Tomi „Kid“ Kovács, ktorý v dvanásťkolovom súboji v Galante zdolal Keňana Samsona Onyanga.

Zdroj: Tasr Informovala agentúra AP.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM