Televizia KREA Iné športy

Medzinárodný kolkársky turnaj...

V Galante sa konal dňa 15. augusta medzinárodný Kolkársky turnaj. Družstvá bojovali o víťazstvo od skorých ranných hodín.

Už od 8,00 hodiny ráno prebiehal v Galante medzinárodný kolkársky turnaj. ,, Je to medzinárodný turnaj lebo sú tu dve mužstvá z Maďarska z Budapešti a z Gyoru. ďaľej tu hrajú tradičný súperi zo Zlatých Klasov a z Rakovíc a máme tu aj takých novších, ktorích sme pozvali z Tlmáč a z Preselian a plus teda ešte naše dve mužstvá z Galanty", povedal pre RTV KREA, predseda oddielu MKK Slovan Galanta, Ing. Jozef Butko. Novinkou na tomto turnaji bolo zoskupenie družstiev. Tohtoročné družstvá nemali totiž šesť členov ako to býva zvykom ale štyroch. Pri každom športe platí pravidlo, že dôležité nie je vyhrať ale zúčastniť sa. My sme zisťovali typy na víťaza. ,, družstvo Rakovíc býva silné na tomto turnaji, že často krát vyhrali a v poslednej dobe družstvo Erómú z Budapešti, ktoré má ozaj špičkových hráčov", dodal Ing. Jozef Butko.

Turnaj sa nakoniec skončil nasledovne : na 3. mieste sa umiestnilo družstvo Erómú z Budapešti, na 2. mieste skončilo družstvo z Galanty 1, a na 1. mieste sa umiestnilo družstvo BK Group Rakovice.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM