Televizia KREA Rôzne

Nová tvár centrálne mestskej zóny

Mesto Galanta získalo finančné prostriedky zo štrukturálnych fondov na budovanie CMZ. Centrum mesta sa po následnej výstavbe, ktorá by mala byť realizovaná v roku 2010 zmení na nepoznanie čo Galante opäť pridá na kvalite.

Finančné prostriedky ktoré sa podarilo mestu získať na výstavbu CMZ predstavujú sumu 1. 651 222 eur čo je asi 50 mil. Sk.

Zaujímalo nás preto, kde bude konkrétne prebiehať spomínaná rekonštrukcia a teda výstavba CMZ. ,, Bude sa rekonštruovať parkovisko za Mestským kultúrnym strediskom, plocha námestia pred Msks ďalej kompletne celé hlavná ulica až po kostol a zároveň ulica Obrancov mieru. Veľmi zaujímavé bude to, že bude zastrešená celá tržnica doterajšia, ktorá sa nachádza za obchodným domom", povedal pre RTV KREA tlačový hovorca mesta Galanta Peter Kolek.

Rekonštrukciou prejdú aj sociálne zariadenia pri trhovisku . Mesto zahrnulo do svojich plánov aj veľkú úpravu verejného priestranstva pred OD Univerzál, modernizáciu drobnej architektúry v celom centre mesta, kde budú vymenené pôvodné lavičky za novšie a pribudnú odpadkové koše. ,, A každopádne pribudne aj jedna krásna fontána na námestí pre Msks vedľa hotela Arli", dodal Peter Kolek. Realizácia a budovanie CMZ pripadá do úvahy najskôr v roku 2010.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM