Televizia KREA Rôzne

Nové informácie o spaľovni v Galante

Problematike galantskej spaľovne sme sa už venovali niekoľko krát. Teraz z odstupom času nás zaujímalo, čo je v tejto súvislosti nové. Riaditeľ spaľovne momentálne zazmluvňuje lekárov a nemocnice v okolí a Obvodný úrad životného prostredia v Galante

Riaditeľ spaľovne každým dňom vylepšuje čo sa dá. Pred časom sa vyjadril, že potrebuje na tejto prevádzke znížiť hlučnosť nakoľko tieto hodnoty boli o niečo prekročené.,, Posledné meranie nám vyšlo vonkajší hluk, vnútorný bolo v poriadku ale vonkajší hluk nám vyšiel prípustný hluk nám vyšiel o dva decibely nad limit, takže sme to riešili výmenou kompresora, kompresor je vymenený“, povedal pre RTV KREA, riaditeľ spaľovne Ing. Ľubomír Ďurčo. Zníženie hlučnosti vo vonkajších priestoroch bolo nariadené Úradom verejného zdravotníctva. Úrad v tejto súvislosti vypracoval pre spaľovňu niekoľko požiadaviek a tou poslednou bola práve spomínaná hlučnosť. Po skončení všetkých legislatívnych procesov prichádza k zazmluvňovaniu. ,, Teraz moja úloha je a mojich kolegov je začať zazmluvňovať malých, ktorí pálili cez Galantu, čiže ambulancie, laboratóriá, polikliniky plus už rokujem aj s nemocnicami“, dodal Ing. Ďurčo.
Spaľovňa je priamo napojená na Obvodný úrad životného prostredia v Galante. Tam kompetentný pracovník monitoruje hodnoty všetkých splodín ktoré sú vypúšťané do ovzdušia. Zaujímalo nás teda, či boli zistené počas prevádzky spaľovne zvýšené hodnoty. ,, Pozeráme tieto hodnoty cez počítač a vidíme, že žiadne hodnoty neboli prekročené“, pre RTV KREA povedala Mgr. Jana Melová, odborný radca na ObÚ ŽP v Galante. Namerané hodnoty boli veľmi nízke o čom sme sa mali možnosť presvedčiť aj s našou kamerou. Keďže o túto problematiku sa zaujímajú aj poslanci MsZ primátor mesta Galanta pozval riaditeľa spaľovne na septembrové zasadnutie MsZ kde bude môcť prezradiť o spaľovni všetky podrobnosti.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM