Televizia KREA Rôzne

Otvorenie školského roka

2.september bol významný dňom predovšetkým pre školákov ale aj jednotlivé školy, ktoré im otvorili svoje brány. Ako prebiehalo samotné otvorenie školského roka sme zachytili kamerou na ZŠ Gejzu Dusíka v Galante..

Všetci žiaci a študenti sa už rozlúčili s letom a zábavu na kúpaliskách vymenili 2. septembra za školské lavice. Školákov tak čaká ranné vstávanie, učenie a nové povinnosti. Ale na druhej strane aj nové skúsenosti, zábava a obdobie, ktorému sa vždy hovorí staré zlaté časy. Najväčšie starosti však majú vždy s príchodom nového školského roka rodičia, no ľahké to nemajú ani pedagógovia. Ako prebieha zahájenie školského roka, sme sa boli pozrieť na ZŠ Gejzu Dusíka v Galante, ktorá v minulom roku získala financie z eurofondov. Jej žiaci ako aj učitelia sa môžu tešiť na nový kvalitný vzdelávací proces. Na kameru RTV Krea o nových plánoch hovorila riaditeľka školy, PaedDr. Marta Pajtášová :

" Majú radosť učitelia, že môžu pracovať pestro, inovatívne, tvorivo a všetko to, čo bude mať k dispozícii pán učiteľ, všetko budú mať k dispozícii aj žiaci. Deti budú na vyučovaní pracovať s počítačom, s interaktívnou tabuľou, multifunkčným zariadením…"

ZŠ Gejzu Dusíka spolupracuje aj s Centrom voľného času a so Základnou umeleckou školou Jesepha Haydna.

" S Centrom voľného času organizujeme množstvo aktivít počas celého školského roka. Umožňujeme, aby naše deti nemuseli odchádzať do centra, pretože je to pomerne veľká diaľka a tak sa všetky aktivity robia u nás na škole. Takže rodičia môžu byť kľudní a spokojní. Dieťa má rozvoj osobnostný, mimovzdelávací ale vrámci školy " dodáva riaditeľka školy.

Prváčikovia tak majú za sebou prvý dôležitý deň v ich živote. Teraz je už na každom jednom žiakovi a študentovi, ako sa bude v škole snažiť a ako sa mu bude dariť.

24_090902_otvorenie sr
7
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM