Televizia KREA Rôzne

Policajné správy z galantského regiónu

Polícia v utorok /8.9./ obvinila z trestného činu sprenevery 28 ročného muža z Mostovej. V apríli mu zapožičala 22 ročná majiteľka z Trstíc auto zn. Chrysler, pričom v dohodnutom a ani následnom termíne jej ho nevrátil. Následne sa jej začal vyhýbať

Polícia v stredu /9.9./ obvinila z prečinu úverového podvodu 48 ročnú ženu z Galanty. Tá požiadala spoločnosť poskytujúcu finančnú výpomoc o krátkodobú pôžičku. Pri podaní žiadosti však žena úmyselne uviedla nepravdivé údaje, aby získala peniaze. O úver žiadala aj keď vedela, že ho nemá z čoho splácať. Na základe klamných údajov jej bola pôžička aj schválená a poskytnutá vo výške 400 €. Teraz jej za tento úmyselný podvod hrozí až päť rokov väzenia.

Polícia v pondelok /7.9./ obvinila z prečinu krádeže 26 ročného muža z Nitry. V Seredi na Cukrovarskej ulici sa dopustil v obchode v oddelení drogérie krádeže tovaru, ktorý si ukryl do svojho ruksaku. Pri pokladni žiadny tovar nezaplatil a bez slov chcel odísť z predajne. Pri východe ho však pristavil pracovník ochrany a vyzval ho, aby vrátil tovar, ktorý ukradol. Na mieste sa muž zdráhal a tovar z ruksaku vybral až za prítomnosti polície. Jeho hodnota bola viac ako 145 €. Hliadka na mieste zistila, že sa páchateľ už v minulosti v ročnej lehote dopustil majetkového priestupku a teda teraz už spáchal trestný čin krádeže, za ktorý mu hrozí až dvojročné väzenie.

Polícia upozorňuje a oznamuje vlastníkom a držiteľom starých vozidiel, že najneskôr do 31. októbra 2009 môžu využiť prechodné ustanovenie zo zákona č. 8/2009 Národnej rady Slovenskej republiky o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a v zmysle ust. § 143 ods. 6 citovaného zákona môžu z evidencie vyradiť aj staré vozidlo, ktoré fyzicky neexistuje. Príslušný dopravný inšpektorát vyradí takéto vozidlo z evidencie, ak vlastník vozidla alebo držiteľ vozidla predloží čestné vyhlásenie o tom, že takéto vozidlo už fyzicky neexistuje a v čestnom vyhlásení uvedie aj spôsob zániku vozidla. K Žiadosti o vykonanie zmeny a Čestnému vyhláseniu nie je teda treba do uvedeného dátumu predkladať potvrdenie o odovzdaní starého vozidla na spracovanie (autorizované šrotovisko).

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM