Webnoviny - Krimi

Policajti z Galanty nechali ujsť muža s ukradnutým autom

Obvineniu z prečinu marenia úlohy verejným činiteľom čelia dvaja policajti obvodného oddelenia v Galante, ktorí nechali ujsť vodiča odcudzeného auta.

(WEBNOVINY) – Za svoje konanie sa budú zodpovedať 22-ročný Šimon P. a 24-ročný Ľudovít F. Dvojicu policajtov privolali 2. júla počas hliadkovania na Mierovú ulicu v Galante na základe oznámenia človeka, ktorý spoznal ukradnuté AUDI RS 6 Quatro. Muži zákona však neurobili opatrenia, ktoré by viedli k zaisteniu tohto auta a podozrivej osoby.

Namiesto toho súhlasili s návrhom vodiča, aby vozidlo v sprievode jedného z nich previezol pred budovu obvodného oddelenia PZ v Galante. Tam mu z nepochopiteľných dôvodov neodobrali kľúče, podozrivý v nestráženej chvíli nasadol naspäť do auta a odišiel na doposiaľ nezistené miesto.

Policajti tak zmarili odhalenie trestného činu a jeho páchateľovi umožnili vyhnúť sa trestnému stíhaniu. Porušili tak zákon o Policajnom zbore, za čo im hrozí im trest odňatia slobody až na dva roky. Voči obom policajtom už začali konanie o prepustení z Policajného zboru. Informovala Ľudmila Staňová z komunikačného odboru ministerstva vnútra.

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM