Zuzana Vajayová Krimi

Polícia zaistila metamfetamín

Na základe operatívneho rozpracovania a súdneho príkazu vykonali v piatok (13.5.) galantskí policajti prehliadku domu a priľahlých priestorov v obci Veľká Mača a zaistili drogy.

Informovala TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru SR v Trnave Martina Kredatusová.

„Podozrivým z drogovej trestnej činnosti je 27-ročný muž, ktorý býva spoločne s rodičmi. Počas prehliadky sa nachádzali doma a keďže otec neuposlúchol výzvu príslušníkov pohotovostného policajného útvaru, tak museli voči nemu požiť donucovacie prostriedky,“ povedala hovorkyňa s tým, že pri prehliadke našli policajti v garáži v plechovej skrini tri zatavené striekačky s obsahom bielej látky.

Ako uviedla Kredatusová, kriminalisticko-expertízny ústav potvrdil, že ide o metamfetamín, z ktorého by bolo možné vyrobiť 42 jednorazových dávok drogy. „Na základe zhromaždených dôkazov vyšetrovateľ obvinil 27-ročného muža z nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Zároveň spracoval podnet na jeho väzobné stíhanie. V prípade uznania viny hrozí mužovi odňatie slobody na štyri až desať rokov,“ konštatovala hovorkyňa.

Zdroj: TASR Foto: Ilustračné

Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM