Televizia KREA Iné športy

Stretnutie v ringu

Dňa 15. augusta sa uskutočnil v letnom ringu amfiteátra v Galante medzinárodný duel v boxe. Po prvý krát mali možnosť diváci vidieť ako fungovala spolupráca medzi družstvom Boxing clubu a KO Box clubom Galanta. Svoje kvality predviedli boxeristi z Ga

V rámci Galantských trhov sa uskutočnil duel v boxe medzi mestom Galanta v zastúpení Boxing clubu a KO Box clubu verzus výber žúp Gyor – Moson-Sopron. Premiérou v tomto dueli bola spolupráca dvoch spomínaných Galantských družstiev. ,, Dá sa povedať, že je to historické stretnutie v tom, že prvý krát sme sa spojili s druhým klubom v Galante s KO Boxom a je to snáď úvod nastúpenej cesty do budúcna, kedy by sme mohli spolupracovať na pôde mesta", povedal pre RTV KREA predseda Boxing clubu v Galante, Juraj Stern. ,, Zhruba pred rokom som povedal, že všetko pre to urobím, aby sa dva kluby boxeristické spojili a dnes je tomu prvý krok, že sú spojené a spolu je ten zápas a to ma veľmi teší", poznamenal pre RTV KREA, poslanec NR SR PhDr. Zoltán Horváth.

Box má v Galante hlboké korene. Mnoho mladých chlapcov má v Galante čo sa týka boxu veľký vzor. Známeho boxeristu Tomáša Kovácsa netreba špeciálne predstavovať. Okrem aktívneho športu sa venuje aj trénerskej činnosti. Tohto roku získal titul majstra sveta.
Za úspechy ktoré dosiahol v športe mu bola v tento deň odovzdaná plaketa. ,, 22. mája som boxoval o titul medzinárodného šampióna svetovej profesionálnej organizácie WBF. Zvíťazil som v štvrtom kole TKO a už som medzinárodným šampiónom", povedal pre RTV KREA majster sveta v boxe, KO Box club Galanta, Tomáš Kovács. Medzinárodný duel pritiahol množstvo divákov ale hlavne fanúšikov boxu.

24_090817_box
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM