Peter Štrbo Rôzne

Už aj v Šali sa môžete zdravo stravovať a pritom schudnúť

Stravovací systém Norbi Update expanduje na trhu zdravej výživy. Medzinárodná značka zdravej výživy Norbi Update rozšírila svoje pôsobenie na slovenskom trhu otvorením svojej, v poradí už pätnástu, franchisingovej predajne pekárenských a potravinársk

Potraviny Norbi Update majú nízky obsah sacharidov a nízky glykemický index a vyšší obsah vlákniny a bielkovín, preto sú podľa Ivana Galla, konateľa Update Slovakia, vhodné tak pre zdravých ľudí na zlepšenie imunity, schudnutie, ako aj pre diabetikov, ľudí s vysokým krvným tlakom, vysokou hladinou cholesterolu.

,,V tomto a budúcom roku postupne plánujeme otvoriť spolu 25 pobočiek v okresných mestách a získať vedúcu pozíciu medzi predajcami produktov zdravej životosprávy na slovenskom trhu. Máme v úmysle naďalej pokračovať v budovaní značky práve rozvíjaním franchisingových prevádzok. Široká ponuka potravín zdravej životosprávy, distribuovaných v rámci franchise systému Norbi Update, sa výrazne odlišuje od iných podobných produktov svojím zložením. Potraviny majú minimálne o 50 % nižší obsah sacharidov ako klasické potraviny, vyrábajú sa bez pridania cukrov a vytvárajú nový, zdravší smer na trhu slovenských potravinárskych výrobkov," povedal I. Gallo.

Dodal, že sortiment potravín zdravej výživy Norbi Update zahŕňa na prvý pohľad potraviny, ktoré ľudia každodenne konzumujú, ako chlieb a pečivo, mliečne, mäsové, konzervárenské výrobky, hotové jedlá, cestoviny, sladkosti a pochutiny, mrazené produkty, ovocné a zeleninové nápoje a sirupy, cereálie a výživové doplnky, rôzne koreniny a sladidlá. Zásadný rozdiel je však v tom, že tieto neobsahujú rafinovaný cukor, ktorý dlhodobo škodí ľudskému organizmu.

,,Výrobky Norbi Update sú určené najmä tým, ktorým záleží na tom, akú stravu konzumujú a aké má zloženie. Naše potraviny sú vhodné pre celú rodinu, ktorá sa chce zdravo stravovať aj pre všetkých, ktorí musia schudnúť, a to nielen zo zdravotných dôvodov. Pre ženy, ktoré radi varia, pripravíme nový, zdravší jedálniček, alebo poradíme, akým spôsobom naše výrobky používať. Chorým, ktorí trpia ochoreniami ako diabetes, vysoký krvný tlak, vysoká hladina cholesterolu, naši predajcovia individuálne poradia pri výbere zo sortimentu. Ale náš spôsob stravovania doporučujeme aj športovcom, pretože má vyvážený pomer vlákniny, bielkovín, tukov a vitamínov pre organizmus s väčšou záťažou," vysvetlil I. Gallo.

Do portfólia produktov Norbi Update patria aj knihy, ktoré verejnosť oboznamujú s účinnou Update metódou. Čitatelia v nich nájdu rôzne zaujímavosti, napríklad, akým spôsobom jednotlivé zložky v potravinách Norbi Update vplývajú na ľudský organizmus a podporujú celkovú imunitu človeka. Oboznamujú verejnosť o zdravom stravovaní prostredníctvom rozhovorov s odborníkmi zdravej výživy či životných príbehov chorých, ktorí zlepšili svoj zdravotný stav alebo sa celkom vyliečili. Na DVD nosičoch a v magazínoch zameraných na šport sú zachytené doplňujúce informácie, ako pozitívne myslenie, rôzne cviky, ktoré prispievajú k správnemu stravovaniu a k starostlivosti o zdravie verejnosti.

//„Stravovací systém Norbi Update je výnimočný tým, že nič nezakazuje. Je účinný s akýmikoľvek potravinami, je však potrebné ich rozdeliť do troch kategórií, ktoré určujú, kedy a čo jesť. V Update predajniach nájdete iba potraviny patriace do kategórie Update 1, čo sú potraviny s nízkym glykemickým indexom (GI) a nízkym obsahom sacharidov, ktoré sa môžu konzumovať od 6. do 22. hodiny. Na raňajky si napríklad dáte vždy čerstvé Update pečivo s kávou alebo mliekom. Je dôležité v prvej polovici dňa mať dostatočný prísun tekutín, piť nápoje Update 1 alebo vodu. Na obed jete naše obedové menu, ktoré vás nasýti, ale dajte si pozor na skoršiu večeru. Napríklad šalát s chudým mäsom, Update sendvič alebo dezert sú ideálne. Keď si ešte k tomu večer trochu ľahko zacvičíte, alebo sa pôjdete na polhodinu prejsť, môžete mať ustálenú glykémiu bez prudkého zvýšenia hladiny cukru v krvi. Nie je ojedinelé, že ľudia za týždeň schudli aj 4 kilá," //uzavrel I. Gallo.

norbi_update
5
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM