Televizia KREA Iné športy

Už po trinásty krát sa stal Tomáš KID Kováč neporazeným

Na programe Galantafestu sa konali avizované boxerské stretnutia. Osem amatérskych zápasov a finále turnaja Súboj neporazených. Naša kamera samozrejme bola pri tom.

Okolo pol ôsmej večer na amfiteátri v Galante začali amatérske zápasy v boxe. Divákom sa predstavili 4 boxeri domáceho KO BOX CLUBu Galanta a 4 z Boxing Clubu Galanta proti súperom s Maďarska. Sumár zápasov 11 ku 5 jednoznačne hovoril v prospech Galanty. Amatérov vystriedali dvaja profesionáli, s ktorých ani jeden do sobotňajšieho stretnutia nepocítil porážku. Najlepší slovenský boxer verzus tretí najlepší maďarský boxer a bývalý borec K1. Tak na tento súboj neporazených sa tešil nie jeden obyvateľ Galanty a širokého okolia. Tomi maďarského boxeristu na tento zápas vyzval i napriek tomu že je o trinásť kilogramov ťažší ako on sám. Dôvodom sú body, ktoré tomáš potrebuje získať, aby sa v decembri pobil o titul majstra sveta, preto mu veľmi záležalo na víťazstve. Prvé kolá sa obaja boxeristi len oťukávali a snažili sa rozdávať len kvalitné údery. Po piatom kole bolo jednoznačne vidieť ktorý zo šampiónov má na vrch, preto v šiestom kole padlo technické KO.
Už po trinásty krát sa stal Tomáš KID Kováč neporazeným a ide si svojou priamou cestou za ďalším titulom. „Musím vyhrať ďalší zápas a všetko pre to spravím aby som mohol 18. Decembra boxovať o titul majstra sveta“ prezradil Tomáš „KID“ Kovács boxerista

24_090917_box
7
Galéria
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM